واحدهای غیرمجاز اقامتی و پذیرایی در ایلام سامان‌دهی می‌شوند

مدیرکل میراث‌‍‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از سامان‌دهی مراکز اقامتی غیرمجاز برای رفاه حال گردشگران خارجی و داخلی ورودی به استان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا، امروز 4 تیرماه نشستی با حضور فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سرهنگ فتاحیان مدیر اداره اماکن نیروی انتظامی و دیگر مسئولان دستگاه نظارتی و امنیتی و معاون گردشگری استان، در راستای نظارت بر تأسیسات گردشگری و سامان‌دهی مراکز اقامتی غیرمجاز در استان ایلام برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: در حوزه گردشگری نیازمند همکاری ویژه با پلیس اماکن بوده با اجرای گشت‌های تلفیقی می توان با قدرت بیشتری بر تمامی تأسیسات گردشگری استان نظارت ویژه داشته باشیم .

شریفی افزود: در این نشست با تأکید اداره اماکن نیروی انتظامی متقاضیان مراکز اقامتی در ابتدای فرآیند مجوز برای ثبت ورود و خروج و اقامت گردشگران و مسافران خارجی ورودی به استان باید در سامانه سنا متصل شوند و اطلاعات گردشگران خارجی و داخلی ورودی را در این سامانه ثبت کنند.

او اظهار کرد: در راستای سامان‌د‌هی مراکز اقامتی و برای امنیت این مراکز، مدیران تأسیسات گردشگری با مراجعه به اداره‌کل اماکن برای نصب دوربین‌های مداربسته و همچنین ثبت نام در سامانه سنا، با این اداره‌کل همکاری‌های لازم را داشته باشند.

شریفی افزود: در این نشست بر معرفی لیدرها و تورهای گردشگری و همچنین انجمن‌ها و گروه‌های کوهنوردی در راستای شناسنامه‌دار شدن و تحت کنترل قابل رصد بودن برای امنیت بیشتر گردشگران خارجی و داخلی تأکید شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به اربعین حسینی(ع) سامان‌دهی زائرسراهای شهرستان مهران با سازوکارهای مناسب برای پذیرش و اقامت زائران و رفع مشکلات ان زائراسراها با برگزاری جلسات متعدد و گشت‌های مشترک در دستور کار قرار گرفت.

او اضافه کرد: توسعه گردشگری و حمایت از مراکز گردشگری به‌ویژه بوم‌گردی‌ها و … علاوه بر احیای اقتصاد در شهرها و روستاها می‌تواند نقش مهمی در افزایش درآمد مردم نیز داشته باشد.

شریفی ادامه داد: مناطق روستایی استان فرصتی برای ایجاد فضاهای توریستی و گردشگری هستند که در همین راستا به‌ویژه در روستاهای هدف گردشگری شاهد افزایش مراکز گردشگری روستایی هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه در حال حاضر در استان  110 اقامتگاه بوم‌گردی . 50 خانه مسافر برای خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران فعال هستند و در سال جاری نیز بر تعداد آنا اضافه می‌شود،، تصریح کرد: دست‌یابی به اهداف توسعه پایدار گردشگری، نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه در بخش گردشگری روستایی و عشایری است که این امر مهم با به رسمیت شناختن اقامتگاه‌های بوم‌گردی و توسعه آن‌ها بر اساس استانداردها و ارکان گردشگری محقق می‌شود.

Visits: 0

  • 0
  • 20
  • 1,568
  • 8,762
  • 250,226
  • جولای 14, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.