نشست هم‌اندیشی مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام با تشکل‌های مردم نهاد

نشست هم‌اندیشی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با تشکل‌های مردم نهاد استان برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، امروز یکشنبه 20 آذر 1401 با حضور فرزادشریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام نشست هم‌اندیشی با نمایندگان و اعضای تشکل‌های مردم نهاد استان برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام در نشست صمیمانه با نمایندگان تشکل‌ها وانجمن‌های مردم نهاد، فرهنگ‌سازی را منشا حل مشکلات دانست و گفت: با توجه به نقش با اهمیت انجمن‌های مردم نهاد به عنوان مجموعه‌های مکمل و همراه، از ظرفیت علمی و اجرایی این مجموعه‌ها در راستای پیشرفت سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تمامی فعالیت های این انجمن ها استفاده می شود.

شریفی افزود: برای دست‌یابی به اهداف مهمی در راستای مرمت و حفظ آثار تاریخی، رفتن به سمت صنعت گردشگری و جذب توریست خارجی انجمن‌های میراث‌فرهنگی نقش به‌سزایی دارند که باید با تقویت همکاری بین انجمن‌ها و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان این امر را محقق شود.

او با اشاره به نقش گردشگری در اقتصاد و توسعه پایدار گفت: امروز در اقصی نقاط استان انجمن‌هایی با وظیفه‌‌شناسی از میراث‌‌فرهنگی محافظت می‌کنند و به توانمند کردن جوامع محلی می‌پردازند که جای تقدیر دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصریح کرد: امید است با این نگاه ویژه به فعالیت انجمن‌های مردم نهاد بتوانیم از ظرفیت سمن‌ها در راستای توسعه گردشگری، حفظ و احیای میراث‌فرهنگی و رونق و ترویج استفاده از تولیدات صنایع‌دستی به صورت ملی و بین‌المللی استفاده شود.

شریفی با بیان اینکه امروز نقش تشکل‌های اجتماعی فراتر از گذشته شده است، گفت: یکی از مولفه‌های پیشرفت کشور وجود تشکل‌های مردمی قوی و تأثیرگذار در کنار بخش دولتی و خصوصی است.

 

Visits: 12

  • 0
  • 21
  • 1,569
  • 8,763
  • 250,227
  • جولای 14, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.