سامان‌دهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایلام در راستای توسعه گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از سامان‌دهی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در راستای توسعه گردشگری روستایی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزادشریفی مدیرکل استان امروز 10 دی 1401 با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر در استان بیش از 40 اقامتگاه بوم‌گردی برای خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران و ارائه خدمات بر اساس فرهنگ بومی فعال هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: این سامان‌دهی بر اساس درجه‌بندی، نرخ‌گذاری، آموزش، رعایت شئونات اسلامی، ممنوعیت استعمال قلیان و … در دستور کار قرار گرفت و هر گونه تخلف از سوی اقامتگاه بوم‌گردی بر اساس مقررات و ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

شریفی با تأکید بر اینکه اقامتگاه‌های بوم‌گردی دارای مجوز باید در سامانه آمار و اطلاعات گردشگری ثبت نام کنند، بیان کرد: با توجه به اهمیت نیروی آموزش دیده در تمامی تأسیسات گردشگری هر گونه تمدید پروانه بهره‌برداری منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی توانمندسازی فعالان گردشگری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: دست‌یابی به اهداف توسعه پایدار گردشگری، نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه در بخش گردشگری روستایی و عشایری است که این امر مهم با به رسمیت شناختن اقامتگاه‌های بوم‌گردی و توسعه آن‌ها بر اساس استانداردها و ارکان گردشگری محقق می‌شود.

او با اشاره به این که توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای توسعه گردشگری در ایلام انجام می‌شود، گفت: گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی بسترهای لازم برای اقامت گردشگران در مناطق روستایی، بومی و طبیعی را با کیفیت مطلوب فراهم می کند.

شریفی هدف از تقویت بوم‌گردی را ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان عنوان کرد.

Visits: 4

  • 0
  • 18
  • 1,566
  • 8,760
  • 250,224
  • جولای 14, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.