تقویت زیرساخت‌های گردشگری راهکار مهم توسعه ایلام است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایلام در حاشیه بازدید از طرح‌های گردشگری شهرستان‌های دهلران، آبدانان و دره‌شهر گفت: تقویت زیرساخت‌های گردشگری راهکار مهم توسعه ایلام است.

‌به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، امروز 27 آبان‌ماه، امین دوست‌محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و هیئت همراه و فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در سفر به شهرستان‌های دهلران، آبدانان و دره‌شهر با استقبال فرمانداران این شهرستان‌ها، از زیرساخت‌های گردشگری در راستای ارتقا و توسعه صنعت گردشگری، همچنین ایجاد واحدهای گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی و همچنین حمایت ویژه برای تقویت این زیرساخت‌ها بازدید کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ایلام در حاشیه این بازدید گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان با حمایت‌های ویژه مسئولان باید تقویت شود.

امین دوست‌محمدی زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان‌ها را یکی از ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در استان دانست و اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری یکی از راهکار‌های مهم توسعه استان ایلام است.

او افزود: طرح‌های بهسازی و ترمیم زیرساخت‌های گردشگری در استان در حال اجراست که با اتمام آنها، تحولی گردشگری ایلام ایجاد می‌شود.

دوست‌محمدی بیان کرد: توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در محور‌های گردشگری باید یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان باشد.

او تصریح کرد: حمایت موثر از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مناطق نمونه گردشگری براساس طرح جامع مصوب منطقه از دیگر برنامه‌ها در راستای توسعه زیرساخت‌های بخش گردشگری استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اشاره به پتانسیل‌های بالقوه موجود در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در استان گفت: استان ایلام ‌در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در بحث گردشگری، صنایع‌دستی و اماکن زیارتی از پتانسیل خوبی برخوردار است و با توجه به وجود مکان‌های تاریخی، مذهبی شاخص، گردشگری و حضور صنعتگران بین‌المللی زمینه خوبی برای توسعه صنعت توریست دارد.

شریفی از تلاش مسئولان استان برای توسعه صنعت درآمدزا در این شهرستان‌ها خبر داد و یادآور شد: تمام اهتمام و توان خود را برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان‌ها بکار گرفته‌ایم تا بتوانیم شاهد توسعه هرچه بیشتر این صنعت درآمدزا باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و هیئت همراه و همچنین مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از مجتمع‌ها و تأسیسات گردشگری و همچنین مجتمع‌های بین‌راهی و کمپ‌های اقامتی و کارگاه‌های صنایع‌دستی شهرستان‌های دهلران، آبدانان ودره‌شهر به‌منظور توسعه و تجهیز بازدید کردند.

Visits: 6

  • 0
  • 182
  • 3,196
  • 13,346
  • 238,509
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.