۶۱۰ میلیارد ریال به کارآفرینان میراث فرهنگی ایلام پرداخت شد

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام گفت: به منظور حمایت از کارآفرینان و افزایش تولید امسال ۶۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعتگران حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان پرداخت شده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی شامگاه شنبه 20 اسفند 1401 در نشست ستاد تسهیل سفرهای نوروزی شهرستان آبدانان اظهار کرد: این میزان تسهیلات با بهره چهار درصد و بازپرداخت ۴۸ ماهه به ۴۰۰ نفر پرداخت شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام تعداد صنعتگران و کارآفرینان حوزه گردشگری استان را هشت هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۸۶۶ اثر و ابنیه باستانی و مناظر و چشم‌اندازهای فرهنگی، مذهبی، تاریخی و طبیعی در سطح استان وجود دارد و به ثبت ملی رسیده‌اند که سالانه صدها هزار ایرانگرد داخلی و خارجی از آنان بازدید بعمل می‌آورند.

شریفی با تأکید بر شادی آفرین و نشاط آور بودن برنامه‌های سفرهای نوروزی امسال یادآور شد: ستاد تسهیلات نوروزی استان ایلام با مشارکت ۲۶ دستگاه دولتی و مساعدت نهادهای مردمی در قالب ۹ کمیته تخصصی استانی زیر نظر شخص استاندار و با دبیری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکیل شده و فعالیت‌های ذاتی خود را آغاز کرده است.

او اضافه کرد: به‌منظور ایجاد اشتغال و رونق تولید به‌زودی روستای جابر انصار شهرستان آبدانان به عنوان اولین روستای حصیر استان ایلام تعیین و تمامی امکانات و زیرساخت‌های این هنر صنعت در این روستا مستقر و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

فرماندار آبدانان نیز با تأکید بر نشاط آور بودن آیین های نوروزی گفت: پیش‌بینی می‌شود در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ بیشتر از ۱۰۰ هزار ایرانگرد و جهانگرد از مناظر دیدنی این شهرستان بازدید کنند.

حاتمی گفت: آیین استقبال از مسافران نوروزی، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و مواد غذایی، راه‌اندازی کاروان‌های شادی و استفاده از برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و موسیقی محلی در آئین نوروزگاه شهرستان و انجام اسکان و تغذیه ایران‌گردان از مهم‌ترین اقدامات ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان آبدانان است.

او ادامه داد: شهرستان ۵۵ هزار نفری آبدانان در ۱۷۱ کیلومتری جنوب شرق ایلام قرار دارد و دارای ۱۹۰ آثار تاریخی و طبیعی و فرهنگی است که تاکنون ۸۷ مورد آن ثبت ملی شده است.

بازدیدها: 14

  • 0
  • 212
  • 3,106
  • 12,278
  • 128,420
  • سپتامبر 25, 2023

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group