۱۲۲ اقامتگاه ایلام آماده پذیرش پنج هزار مسافر نوروزی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: ۱۲۲ مرکز اقامتی با ظرفیت حدود پنج هزار و ۷۸۸ نفر آماده پذیرش مسافران نوروزی سال ۱۴۰۲ است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 10 اسفند 1401 با اعلام این خبر اظهار کرد : برای عید نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۶۰ واحد بوم‌گردی و ۱۱ هتل با ظرفیت چهار هزار و سه نفر در کل استان و ۵۱ خانه استیجاری در مهران با ظرفیت یک هزار و ۷۸۵ نفر به استعداد هر خانه ۳۵ نفر کف خواب پذیرای مسافران نوروزی هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: هم‌اکنون همه خانه‌های بوم‌گردی استان برای تعطیلات نوروزی با توجه به استقبال گردشگران رزرو شده‌اند و پیش‌بینی‌ها حکایت از حضور بیشتر مسافران در تعطیلات ۱۴۰۲ در مقایسه با نوروز ۱۴۰۱ دارد.

شریفی ادامه داد: هر فرد یا شرکتی که توان ایجاد خانه‌های استیجاری برای ایام نوروز و پذیرش مسافران نوروزی را دارد برای اخذ مجوز و آگاهی از شرایط این اقامتگاه‌ها اقدام کند.

او یادآور شد: همه تورهای گردشگری با اتصال به سامانه جانا (سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری ) زیر نظر کارشناسان گردشگری فعال هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اضافه کرد: در کنار اقامتگاه‌های زیر نظر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کمیته فرهنگیان با دبیری آموزش و پرورش نیز از ۲۵ اسفند با اختصاص ۱۰۰ مدرسه و ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ کلاس آماده پذیرایی و اقامت مسافران نوروزی است.

شریفی گفت: ستاد خدمات سفر با ۹ کمیته اصلی و ۲۵ زیرمجموعه آمادگی کامل برای پذیرایی و اقامت مسافران نوروزی دارد تا همه گردشگران نوروزی از نقاط مختلف استان در مدت تعطیلات استفاده کنند.

او افزود: ۱۱۰ غرفه نمایشگاه صنایع‌دستی، سیاه چادر، سوغات و غذاهای محلی و حدود هشت نوروزگاه با برنامه های شاد و متنوع و بومی محلی در شهرستان های مختلف دایر خواهد شد.

شریفی تاکید کرد: باتوجه به تلاقی تعطیلات نوروزری و حلول ماه مبارک رمضان عمده برنامه‌های نوروزی با رعایت شأن ماه رمضان و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام یادآور شد: سامانه ۰۹۶۲۴ آماده دریافت نظرات، شکایت، انتقاد و پیشنهاد مردم و گردشگران نوروزی در مدت اقامت در استان ایلام است.

شریفی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳ هزار گردشگر داخلی و ۶ هزار گردشگر خارجی در اقامتگاه‌های زیر نظر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام پذیرش شده‌اند.

Visits: 50

  • 1
  • 319
  • 3,012
  • 13,445
  • 239,449
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.