گردشگری و صنایع‌دستی از ظرفیت‌های کلان ایلام در زمینه اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد پایدار است

نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: صنایع‌دستی، سوغات‌محلی و گردشگری سه شاخصه مهم و تاثیرگذار استان برای درآمدزایی و اشتغال‌زایی افراد جویای شغل است و استان ایلام در این زمینه از غنا و ظرفیت بالایی برخوردارست.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین الله‌نور کریمی تبار روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در بازدید از موزه قلعه والی ایلام به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی اظهار کرد: فرهنگ کار در استان ایلام باید مورد بازنگری قرار بگیرد و جوانان جویای کار به حوزه تولید، عرضه و بازریابی صنایع‌دستی و سوغات‌محلی ورود و از این طریق درامدزایی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام اضافه کرد: استان ایلام با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متنوع در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، صنایع‌دستی و سوغات‌محلی نباید افراد بیکار داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین الله‌نور کریمی تبار یادآور شد: ایام اربعین فرصتی مناسب برای معرفی آثار گردشگری، میراث‌فرهنگی و عرضه فروش صنایع‌دستی و سوغات‌محلی استان به زائران اربعین است.

امام‌جمعه ایلام گفت: ایام اربعین فرصتی مناسب برای معرفی آثار گردشگری، میراث فرهنگی و عرضه فروش صنایع‌دستی و سوغات‌محلی استان به زائران اربعین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین الله‌نور کریمی تبار توصیه کرد: برای اربعین امسال باید مسئولان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام باید از هم اکنون یک مکان مناسب با جای پارک خودروها در محل تردد زائران انتخاب کنند.

او افزود: اربعین سال گذشته به عنوان نخستین قدم، نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات‌محلی برگزار شد که با وجود عدم فضای مناسب برای پارک خودروهای زائران به ویژه اتوبوس‌ها، اما این نمایشگاه با استقبال مطلوب زائران و فروش قابل قبول غرفه داران همراه شد.

امام‌جمعه ایلام تاکید کرد: مسئولان این اداره‌کل باید از هم اکنون برای ظرفیت اربعین و حضور انبوه زائران در استان به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و آثار گردشگرپذیر استان برنامه‌ریزی کنند.

او با بیان اینکه استان ایلام ازدیرباز تاکنون در مهمان‌نوازی شهره بوده‌است، یادآور شد: اما با این وجود در گردشگاه‌های استان باید فرهنگ عرفی و شرعی طبق قانون و خواسته عموم مردم استان رعایت شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: گردشگرانی که به مناطق تفریحی استان سفر می‌کنند باید با رعایت حجاب و عرف باشند و از هنجارشکنی‌های پیرامون عفاف و حجاب بپرهیزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار افزود: مسافرت در قرآن کریم نیز مورد تاکید قرار گرفته است و گردشگری منافی دین اسلام نیست اما باید موازین شرعی در مسافرت و تفرجگاه‌های عمومی رعایت شود.

Visits: 4

  • 1
  • 551
  • 4,414
  • 12,966
  • 215,765
  • آوریل 21, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.