پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به فعالان صنایع‌دستی ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: برای توسعه، تقویت و حمایت از صنایع‌دستی استان مبلغ ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تسهیلات تبصره ۱۸ به فعالان این حوزه پرداخت شده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی روز یکشنبه ۲۷ آذرماه در جمع خبرنگاران حاضر در فم‌تور رسانه‌ای راهیان پیشرفت و توسعه اظهار کرد: از محل اعتبارات ملی اقدامات و خدمات متعددی در زمینه بهسازی یا توسعه زیرساخت‌های مرتبط با این اداره‌کل انجام گرفته یا در دست انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام با بیان اینکه راه‌های دسترسی به مناطق گردشگرپذیر از مهم‌ترین دغدغه‌های ما است، افزود: برای برخی مناطق از جمله آبشار و روستای هدف گردشکری اَما و درختان چندهزارساله بان سرو راه‌دسترسی احداث شده است.

شریفی در خصوص بهسازی محوطه قلعه تاریخی والی گفت: از محل مشارکت‌های اجتماعی وزارت نفت عملیات بهسازی محوطه قلعه بهسازی در حال انجام است و تا قبل از پایان سال به اتمام می‌رسد.

او ادامه داد: در این تغییرات رمپ دسترسی برای جانبازان و معلولان برای بازدید از قلعه، ایجاد سرویس‌های بهداشتی، غرفه برای فعالان صنایع‌دستی در نوروزگاه و سکوی نشیمن تعبیه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام یادآور شد: در بازسازی، محوطه فضا و اِلمان سنتی قلعه حفظ می‌شود و از آجرهای سنتی به‌کارگیری شده است.

او گفت: در این عملیات ۱۵۰ میلیون تومان برای فاز مطالعاتی، ۳۵۰ میلیون تومان برای فاز اول و ۸۰۰ میلیون تومان برای سیستم برق‌کشی طرح مصوب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام در مورد احداث موزه باستان‌شناسی بیان کرد: فاز مطالعاتی طرح انجام شده و طبق برآوردهای اولیه برای احداث و تکمیل این موزه ۷۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.

شریفی در مورد نمای بیرونی بازارچه صنایع‌دستی افزود: از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت ۱۰ میلیارد ریال مصوب شده است و برای نمای بازارچه از کاشی هفت رنگ ساخت هنرمندان کاشی‌کار استان به‌کار رفته است.

او ادامه داد: معرفی صنایع‌دستی با هدف ترویج فرهنگ ورود افراد جویای شغل به حوزه صنایع‌دستی و سنتی یک ضرورت است و تعداد ۲۳ غرفه در این بازارچه فعال است و از محل تبصره ۱۸ از فعالان این غرفه‌ها حمایت شده است.

Visits: 19

  • 0
  • 53
  • 2,708
  • 11,038
  • 227,204
  • می 19, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.