نخستین بار در یک دوره داوری، نشان ملی مرغوبیت کالا به 23 اثر صنایع دستی ایلام اعطا شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: برای نخستین بار در یک دوره داوری نشان ملی مرغوبیت کالا به 23 اثر شاخص صنایع دستی این استان در رشته های مختلف صنایع دستی اعطا شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، فرزاد شریفی امروز 21 آذرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز استان همدان میزبان داوری نشان ملی مرغوبیت محصولات صنایع دستی در غرب کشور بود خوشبختانه از ۲۸ اثر معرفی شده صنایع دستی  ۲۳ اثر در رشته های گلیم بافی، حصیر بافی، چوب و … ، مهر اصالت ملی دریافت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: در ۶ دوره گذشته که داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی که از سال ۹۰ تا کنون برگزار شده کلا 23 اثر از صنایع دستی استان نشان ملی دریافت کرده اند که خوشبختانه برای نخستین بار امروز همزمان 23 محصول صنایع دستی توسط داوران موفق به اخذ نشان ملی مرغوبیت کالا شدند .

شریفی با بیان اینکه آمار دریافت نشان ملی مرغوبیت کالای استان ایلام به 46 اثر صنایع دستی رسید،  یادآور شد: این 23 اثر شامل تعداد 14 گلیم نقش برجسته، 4 گلیم ساده، 4 حصیر و یک صنایع چوبی هستند.

او تاکید کرد: این محصولات دارای شاخص های مختلفی از جمله کیفیت بالا و خلاقیت در طراحی و تولید بوده و بیانگر هویت فرهنگی بومی استان ایلام هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: آثار هنرمندان شرکت کننده از نظر مرغوبیت، اصالت، نوآوری در طرح و اجرا، قابلیت حضور در بازارهای ملی و بین المللی، سازگاری با محیط زیست و قوانین جاری کشور مورد بررسی و داوری قرار گرفتند و دارا بودن این شرایط نشان از منحصربفرد بودن این آثار ارزشمند دارد.

شریفی اظهار کرد: آثار هنرمندانی که در این دوره موفق به کسب نشان ملی شده‌اند، کاندیدای حضور در مراسم داوری دریافت نشان اصالت یونسکو سال آینده خواهند شد.

Visits: 4

  • 0
  • 167
  • 3,181
  • 13,331
  • 238,494
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.