مناطق روستایی ایلام فرصتی برای ایجاد فضاهای توریستی و گردشگری هستند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: مناطق روستایی ایلام فرصتی برای ایجاد فضاهای توریستی و گردشگری هستند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، عصر روز دوشنبه 8 آبان‌ماه سعید هژبری معاون امور عمرانی استانداری، فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از مسیر راه دسترسی به مجتمع گردشگری عمومی روستای طولاب بخش سیوان و همچنین از زیرساخت‌های انجام شده در مجتمع بازدید کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در این بازدید به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این منطقه پرداخت و گفت: در روستای طولاب بخش سیوان تعداد ۳  مرکز گردشگری فعالیت دارند، چند مرکز دیگر نیز در حال احداث است که این مراکز هرساله میزبان میهمانان زیادی از سراسر کشور هستند.

شریفی افزود: مناطق روستایی سیوان فرصتی برای ایجاد فضاهای توریستی و گردشگری هستند که در همین راستا در روستاهای هدف گردشگری شاهد افزایش مراکز گردشگری روستایی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام تصریح کرد: روستای هدف گردشگری طولاب از توابع بخش سیوان در بخش مرکزی شهرستان ایلام است، این روستا در جنوب شهر ایلام واقع شده و موقعیت استانی آن در شمال غربی استان است و فاصله این روستا تا مرکز استان حدود 30 کیلومتر است.

او ادامه داد: اقدامات انجام شده توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ابتدا تا کنون شامل برق‌رسانی و گاز رسانی به این منطقه بوده است.

معاون عمرانی استاندار ایلام گفت: استان ایلام ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری دارد که موجب ایجاد اشتغال و چرخه اقتصادی و منابع پایدار برای مردم استان خواهد شد.

سعید هژبری افزود: در سند راهبردی گردشگری، ساز و کار جمعی و مشارکتی وظایف مشخص شده است و باید دستگاه‌های متولی در انجام خدمات‌رسانی خود به گردشگران کوتاهی نکنند.

هژبری در ادامه با اشاره به اینکه حوزه گردشگری در دنیا به عنوان یک صنعت بزرگ تلقی می‌شود افزود: با توجه به اینکه این صنعت توان جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و توسعه اقتصادی را در پی دارد، بافرهنگ سازی بین مردم جهت ایجاد بوم‌گردی، گردشگران زیادی به سمت استان جذب و زمینه اشتغال پایدار در استان فراهم شود.

هژبری ادامه داد: باید از این پتانسیل استان با وجود اقلیم چهار فصل زیرساخت‌های مناسب برای جذب گردشگر فراهم کنیم.

Visits: 4

  • 0
  • 182
  • 3,196
  • 13,346
  • 238,509
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.