مراقب تورهای گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی ایلام باشید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در راستای هشدار به مردم گفت: مراقب تورهای گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی باشید.

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، امروز 22مرداد 1402 فرزاد شریفی مدیرکل استان ضمن بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان شاهد برگزاری تورهای غیرمجاز طبیعت گردی به ویژه در غار زینگان شهرستان مهران شد که پس از پیگیری‌های لازم این تورغیرمجاز شناسایی و سیر مراحل قانونی آن در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: با توجه به شروع تورهای طبیعت گردی در این فصل، افراد سودجو بدون داشتن هیچ‌گونه به برگزاری تورهای طبیعت‌گردی و خدمات سفر در فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی می کنند که بیشترین مشکلات را برای مسافران و گردشگران ایجاد می‌کنند.

شریفی گفت: با مجریان و تورگردانان غیرمجاز برخورد جدی و قانونی می‌شود، به دلیل اینکه متاسفانه متولیان تورهای غیرمجاز شناخت کافی از گردشگری ندارند و به رعایت استانداردهای گردشگری و موازین شرعی و عرفی پای‌بند نیستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: با توجه به اینکه این نوع از تورها هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای برای گردشگران قرار نمی‌دهند و در صورتی که در طول سفر مخاطره‌ای برای مسافران پیش بیاید و یا صدمه‌ای ببینند، کسی مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد از مردم تقاضا می‌شود مراقب فرزندان خود باشند تا از طریق این تورهای غیرمجاز سفر نکنند.

شریفی اضافه کرد: با توجه به آئین‌نامه نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تبلیغات و اجرای تورهای گردشگری مستلزم اخذ مجوزهای لازم از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

شریفی در پایان ادامه داد: از تمامی هم‌وطنان و علاقه‌مند به گردشگری تقاضامندیم برای یک سفر ایمن و مناسب از طریق دفاتر خدمات مسافرتی زیر مجموعه این اداره‌کل اقدام کنند.

Visits: 13

  • 2
  • 331
  • 3,024
  • 13,457
  • 239,461
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.