لیدرها و تورهای غیرمجاز گردشگری در ایلام شناسایی می‌شوند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام گفت: لیدرها و تورهای غیرمجاز گردشگری و طبیعت‌گردی در استان شناسایی می‌شوند و با مجریان متخلف در حوزه تورگردانی و لیدرهای متخلف برخورد قانونی می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیر کل استان امروز 17 تیر 1402  اعلام این خبر اظهار کرد: با مجریان و تورگردانان غیرمجاز برخورد جدی و قانونی می‌شود، به دلیل اینکه متاسفانه متولیان تورهای غیرمجاز شناخت کافی از گردشگری ندارند و به رعایت استانداردهای گردشگری و موازین شرعی و عرفی پای‌بند نیستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: این نوع از تورها هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای برای گردشگران قرار نمی‌دهند و در صورتی که در طول سفر مخاطره‌ای برای مسافران پیش بیاید و یا صدمه‌ای ببینند، کسی مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد.

شریفی با اشاره به این‎که عمده دغدغه‎های دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، فعالیت تورهای غیرمجاز در سطح استان است، تصریح کرد: طی روزهای آینده و با همکاری کمیته نظارت و پلیس اماکن بر تورهای گردشگری و همچنین دستگاه‌های مربوطه، برگزارکنندگان تورهای غیرمجاز در سطح شهرستان‌ها شناسایی و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

او بیان کرد: هدف از شناسایی تور‌های غیرمجاز بالا بردن حفظ امنیت مردم و جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه احتمالی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اضافه کرد: با توجه به آئین‌نامه نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تبلیغات و اجرای تورهای گردشگری مستلزم اخذ مجوزهای لازم از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

شریفی گفت: امید است با همکاری نهادهای مربوطه و فعالان بخش خصوصی، شاهد امنیت و رضایت‌مندی گردشگران و مسافران در منطقه باشیم.

او راهکار اصلی برای جمع شدن بساط فعالیت این دسته از تورهای بدون مجوز را آگاهی مردم دانست و افزود: باید رسانه‌ها و اهل قلم با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم آنها را آگاه کنند، بنابراین گردشگران باید به این افراد اعتماد نکنند و صرفا با دیدن چند ویدئو در فضای مجازی که معمولا هم فقط قسمت‌های خوب سفر را به نمایش می‌گذارند با این لیدرها همراه نشوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام یادآور شد: آژانس‌ها و شرکت‌های مسافرتی که در درجه اول مجوز دارند باید نسبت به اجرای تورهای غیرمجاز گردشگری اقدام نکنند و در غیر این‌صورت مجوز گردشگری‌ آنها باطل می‌شود و باید به نیروی انتظامی و فراجا پاسخگو باشند.

شریفی در پایان ادامه داد: از تمامی هم‌وطنان و علاقه‌مند به گردشگری تقاضامندیم برای یک سفر ایمن و مناسب از طریق دفاتر خدمات مسافرتی زیر مجموعه این اداره‌کل اقدام کنند.

Visits: 4

  • 0
  • 319
  • 3,012
  • 13,445
  • 239,449
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.