طرح پاکسازی محوطه های تاریخی ایلام در مناطق مختلف در حال اجرا است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از اجرای عملیات طرح پاکسازی محوطه های تاریخی ایلام در مناطق مختلف استان خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیر کل استان امروز 16 اسفندماه با بیان اینکه این استان آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران نوروزی است، گفت: طرح پاکسازی محوطه های تاریخی استان از زباله در سطح مناطق مختلف در حال اجرا است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: طرح پاکسازی و جمع‌آوری زباله و نخاله در مناطق گردشگری، محوطه های باستانی و آثار تاریخی در استان در راستای حضور گردشگران و مسافران نوروزی از روز گذشته در سطح استان آغاز شده و تا چهار روز قبل از عید نوروز سال جاری ادامه خواهد داشت.

شریفی با تأکید بر اینکه بر اساس این طرح تمام محوطه‌های تاریخی سراسر استان با همکاری انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه میراث‌فرهنگی در این استان اجرا می‌شود، افزود: از همه دوست‌داران و علاقه‌مندان به میراث و آثار باستانی استان برای مشارکت در این طرح دعوت می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام یادآور شد: شهر تاریخی دره‌شهر، پل گاومیشان، قلعه هزاردرب آبدانان، تنگه کافرین و تنگه رازیانه در شهرستان بدره، تنگه آبی زینگان در مهران، تنگه زید و تنگه رازیانه در بدره، غار طلسم و سد کنگیر در ایوان، قلعه والی کهره در هلیلان، تنگه شمشه چرداول، چشمه های آبگرم و کویر ابوغریو دهلران از جمله مناطق و آثار هدف این طرح است.

او با اشاره به اینکه تنگه کافرین یکی از مناطق پربازدید هدف گردشگران نوروزی است، ابراز کرد: امسال راه اصلی دسترسی به تنگه کافرین به طول ۱۲۰۰ متر ۲۱ میلیارد ریال آسفالت می‌شود و دهکده گردشگری در این منطقه با برپایی سیاه چادر، فراهم کردن امکانات خدماتی و بهداشتی، آلاچیق و ایجاد کمپ در حال راه‌اندازی است.

Visits: 0

  • 1
  • 182
  • 3,196
  • 13,346
  • 238,509
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.