صنعت گردشگری در ایلام صنعتی فرابخشی است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: صنعت گردشگری در ایلام در کنار سایر حوزه‌های مختلف صنعتی فرابخشی است.

به‌گزارش میراث‌آریا، درروز 8 خردادماه نشستی با حضور افشین مظفری شهردار ایلام و دیگر مسئولان شهرداری و همچنین معاونان و مسئولان اداره‌کل در راستای توسعه صنعت گردشگری و همکاری و همراهی دو دستگاه برای پیشرفت این صنعت مهم در استان برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: توسعه و رونق صنعت گردشگری فرابخشی و مستلزم همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها است و با هم‌افزایی همه دستگاه‌های مرتبط و خدمات‌رسان این صنعت درآمدزا در استان ایلام رونق بیشتری بگیرد و گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

شریفی با بیان اینکه ایلام به‌عنوان پدیده نوظهور گردشگری معرفی شده است، افزود: رونق گردشگری و جذب سرمایه‌گذار در این حوزه نیازمند توسعه زیرساخت‌ها و ارائه مشوق‌های لازم است که در این راستا به دستور استاندار برخی دستگاه‌ها چون شهرداری ایلام رایزنی‌هایی انجام گرفته است تا فضا برای حضور سرمایه‌گذاران در استان فراهم شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصرح کرد: هدف از برگزاری این نشست همگرایی، هماهنگی و همکاری‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار برای احداث و ایجاد مراکز گردشگری در راستای توسعه و رونق گردشگری در استان که این امر مساعدت شهرداری ایلام در بحث معافیت و تخفیفات ویژه را می‌طلبد که سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری درایلام بیشتر راغب باشد.

او با بیان اینکه بسته‌های تشویقی برای توسعه صنعت گردشگری در ایلام ضروری است، اظهار کرد: باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران را در استان فراهم کنیم و حمایت‌های ویژه ای در واگذاری زمین بصورت تخفیف یا معافیت‌ها، محدودیت‌ها، مشوق‌ها، رفع موانع و … انجام شود.

شهردار ایلام گفت: با توجه به اینکه استان ایلام ظرفیت‌های زیادی در زمینه توسعه صنعت گردشگری دارد شهرداری ایلام نیز آماده هرگونه همکاری و همراهی در احداث مراکز گردشگری است که باید توسعه این صنعت مهم در اولویت قرار گیرد.

مظفری افزود: شهرداری ایلام نیز برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاران راغب برای سرمایه‌گذاری در استان با تخفیفات صددرصد و همچنین معافیت‌ها و رفع دیگر موانع آماده همکاری با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و با هو گونه پیشنهادی ‌نیز موافقت می‌شود.

در پایان این نشست با رایزنی‌های مسئولان دو دستگاه اجرایی برای اجرای برنامه‌ها و اقدامات در توسعه صنعت گردشگری نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین موافقت شد.

Visits: 6

  • 0
  • 262
  • 2,932
  • 13,393
  • 239,765
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.