زیرساخت‌های لازم در راستای توسعه گردشگری سلامت در ایلام باید تقویت شوند

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های لازم در راستای توسعه گردشگری سلامت باید در استان ایلام تقویت شوند.

به‌گزارش میراث‌آریا، امروز 12 خردادماه اسداله چراغی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با فرزاد شریفی مدیرکل، معاونان و دیگر مسئولان اداره‌کل  میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام در ابتدای این دیدار ضمن خیرمقدم به نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی، به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان پرداخت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: در حوزه میراث‌فرهنگی، اقدامات مناسبی انجام شده از جمله    عملیات کاوش اضطراری و نجات‌بخشی تپه کنارگذر واقع در شهرستان ایوان از محل اعتبارات استانی، عملیات کاوش باستان‌شناسی محوطه چغاگلان شهرستان مهران و همچنین اقدامات لازم در راستای تعیین عرصه و حریم شهرستان دره‌شهرانجام شده که انتظار می‌رود نسبت به مثمرثمر نشاندن تعیین عرصه و حرائم شهرستان دره‌شهر مساعدت‌‌های لازم در جذب اعتبار را داشته باشید.

او همچنین در این دیدار به فعالیت‌هایی از جمله بازسازی و مرمت قلعه والی کهره هلیلان توسط خیرین، بررسی و شناسایی آثار تاریخی شهرستان‌ها، تهیه اطلس جامع شهرستان دهلران، مرمت و بازسازی قلعه والی، واگذاری دو بنای تاریخی کنجانچم و میرغلام هاشمی به بخش خصوصی، ثبت 906 آثر تاریخی که در دوسال گذشته 38 اثر تاریخی نیز ثبت ملی شده، حضور در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در خارج از کشور(عراق)، دریافت مهر اصال ملی 23 محصول صنایع‌دستی در طول سال‌های گذشته ولی در طول یکسال (1402) خوشبختانه 23 محصول استان نیز مهراصالت ملی دریافت کردند که جمعاً 46 محصول دارای مهراصالت ملی هستند، معرفی استان ایلام به‌عنوان پدیده نوظهور گردشگری و ….نیز اشاره کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام به اهم فعالیت‌ها و اقدامات هرساله اداره‌کل در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: اربعین یک ظرفیت عظیم و بزرگ برای استان ایلام است که از فرصت باید برای توسعه استان و معرفی استان در سطح ملی استفاده کرد.

شریفی تصریح کرد: با رایزنی‌های این اداره‌کل و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با سازمان تامین اجتماعی کشور درراستای بیمه صنعتگران فعال در حوزه صنایع‌دستی، خوشبختانه تعداد 197 نفر از این فعالان بیمه می‌شوند.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به طبیعت زیبا و بکر استان ایلام و همچنین میراثی که از گذشتگان به جا مانده است خوشبختانه با کمترین امکانات تا کنون نسبت به معرفی ظرفیت‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی اقدامات خوبی انجام شده است و انتظار می‌رود در این راستا فعالیت‌های چشمگیری و مضاعفی انجام شود.

اسداله چراغی افزود: در استان ایلام باید زیرذساخت‌های گردشگری تقویت شوند تا در بحث گردشگری سلامت استان سرآمد قرار گیرد و بتوانیم در این زمینه به پیشرفت و توسعه استان کمک کرده باشیم.

او در راستای همکاری ویژه برای حفاظت از اثر تاریخی چغا سفید شهرستان دهلران قول مساعد داد و گفت: حفاظت از آثار تاریخی و تمرکز روی این آثار باید به‌طور جدی مورد توجه قرار گیرد و در کنار آثار تاریخی، شرایط تفریحی می توان جوابگو باشد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخستین وظیفه میراث فرهنگی، حفاظت و مراقبت از آثار تاریخی و فرهنگی است و شناسنامه هر کشوری آثار باستانی و میراث فرهنگی آن است، آثار باستانی است که قدمت، تاریخچه و تمدن هر سرزمینی را مشخص می کند، پس حفاظت و حراست از آنها امری ضروری است و نسل‌های مختلف نیز چون پیشینیان باید از این میراث اجدادی پاسداری کنند.

چراغی نسبت به جذب سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در استان تأکید کرد و گفت: جذب سرمایه‌گذار برای رونق ظرفیت ها و پتانسیل‌های نظر همه‌ مسئولان مرتبط با موضوع است و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

او ادامه داد: اقتصاد گردشگری برای استان بسیار مهم است، ظرفیت‌ها برای فعال کردن اقتصاد گردشگری در استان وجود دارد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای تسهیل در امورات حوزه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان، ادارات نباید در ارائه مجوز و استعلام سخت گیری کنند و باید جلسه مشترکی با اداره‌کل محیط زیست و میراث‌فرهنگی استان برای روند سریع امورات برگزار شود.

او ادامه داد: ایلام با داشتن‌ آب و هوای مختلف یکی مناطق بکر برای ایجاد بوم‌ گردی است و از هرگونه سرمایه گذاری در بخش گردشگری و صنایع دستی حمایت همه جانبه خواهیم داشت که خوشبختانه عملکرد میراث‌فرهنگی استان نسبت به گذشته مطلوب و مثبت بوده است وکارنامه میراث‌فرهنگی استان در سطح ملی و استانی بسیار قابل قبول است.

Visits: 10

  • 0
  • 230
  • 2,900
  • 13,361
  • 239,733
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.