زمینه‌های لازم برای ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در ورودی‌های شهرهای استان فراهم شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام گفت: در راستای رونق صنایع‌دستی زمینه‌های لازم برای ایجاد بازارچه‌های صنایعدستی در ورودی‌های شهرهای استان فراهم شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، امروز 19 اسفندماه فرزاد شریفی مدیرکل و معاونان و دیگر مسئولان اداره‌کل، با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به ایام نوروز با نماینده ولی فقیه وامام جمعه ایلام دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در این دیدار با تأکید بر فراهم کردن زمینه‌های لازم برای و ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی در محل ورودی‌های شهرهای مختلف استان، اظهار کرد: برای فروش صنایع‌دستی و آثار تولیدی هنر صنعتگران استان باید شرایط و بستر لازم را فراهم کرد.

کریمی‌تبار با تاکید بر ایجاد شرایط لازم برای ورود و عرضه محصولات صنایع‌دستی استان در عرصه جهانی، گفت: طراحی‌های جدید و متناسب با سلیقه امروزی، ابتکار و خلاقیت و البته آموزش لازم به صنعتگران این حوزه نقش مهمی در راستای تولید محصولات صنایع‌دستی متناسب با بازارهای جهانی دارد و می‌تواند زمینه اشتغال بسیاری از اقشار در استان را به ویژه بانوان را فراهم کرد.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس و هشت سال دوران بازسازی، ۱۶ سال از قافله توسعه در کشور عقب مانده است، ابراز کرد: در راستای تحقق عدالت اجتماعی و شعار دولت سیزدهم‌، باید زمینه توسعه صنایع‌دستی و اشتغال پایدار بر مبنای همین ظرفیت‌های بومی استان را ایجاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین  کریمی تبار با اشاره به اینکه بهترین زمینه اشتغال‌زایی توجه به ترویج و توسعه صنایع‌دستی در بین خانوارها است، ابراز کرد: توسعه زیرساخت‌ها در استانی برای محرومیت‌زدایی یک ضرورت مهم است، اما آنچه می‌تواند از نظر اقتصادی شرایط لازم را برای توانمند کردن خانوارها از نظر اقتصادی فراهم کند، همین صنایع‌دستی است.

او با اشاره به اینکه توسعه صنایع‌دستی در و خانواده‌ها علاوه بر درآمدزایی، بهترین راهبرد برای مبارزه با تهاجم فرهنگی است، گفت:  فرهنگ اشتغال در حوزه صنایع‌دستی باید در استان ترویج داده شود و البته باید در این خصوص متخصصان و اساتید دانشگاه، حوزه‌های علمیه و صاحب‌نظران وارد عمل شوند و در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کسب و کار در استان مطالعه و راهکارهای عملیاتی ارائه دهند.

امام جمعه ایلام  با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل پیش روی اشتغال در استان عدم توجه به فرهنگ کار است، ابراز کرد: امروز باید متناسب با شغل‌هایی که در آینده نزدیک در استان ایجاد می‌شود در صنعت نفت و پتروشیمی آموزش‌های لازم ارائه شود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با اشاره به لزوم برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و بومی استان در کشورعراق، یادآور شد: ایجاد نمایشگاه علاوه بر تبادلات فرهنگی، زمینه ساز ورود به بازارهای جدید و جذب مشتری برای محصولات صنایع‌دستی و بومی استان است که می‌تواند بسیار برای استان درآمدزا باشد.

کریمی‌تبار با تأکید بر آموزش و مهارت افزایی فعالان عرصه صنایع‌دستی در استان با همکاری فنی و حرفه‌ای، گفت: در ایام نوروز با توجه به همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان، باید تلاش کرد که حرمت ماه مبارک رمضان صیانت و با ورود مسافران و گردشگران نوروزی از نقاط مختلف کشور، فرهنگ بومی و دینی استان دچار آسیب نشود.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه استان ایلام در این ایام پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است و مردم استان نیز با مهمان‌نوازی از  آنان استقبال و پذیرایی خواهند کرد، افزود: پخش اذان، برگزاری نماز جماعت، غرفه‌های بیان مسائل دینی و شرعی، ایجاد بستر لازم در مکان‌های تفریحی و گردشگری استان متناسب با ایام ماه مبارک رمضان و فرهنگ بومی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام  والمسلمین کریمی تبار با اشاره به اینکه ظرفیت‌های گردشگری و طبیعت بکر استان ایلام مورد استقبال گردشگران قرار دارد، خاطرنشان کرد: استان ایلام با تبلیغاتی که در فضای مجازی شده است هنور در ابتدای راه قرار دارد اما زمینه‌های لازم برای توسعه گردشگری دارد و این توسعه نیز باید متناسب با فرهنگ بومی و دینی مردم استان باشد.

Visits: 0

  • 1
  • 524
  • 4,387
  • 12,939
  • 215,738
  • آوریل 21, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.