راه‌اندازی کارگاه پرداخت و دباغی پوست در ایلام ضروری است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: صنعت چرم ایلام با توجه به کیفیت و تولید آن، نیازمند کارگاه پرداخت و دباغی پوست است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 9 اردیبهشت با اعلام این خبر اظهار کرد: استان ایلام باتوجه به حجم مناسب کشتار دام و همچنین وجود کارگاه‌های تولید چرم، نیازمند ایجاد کارگاه پرداخت، فرآوری و دباغی پوست است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: تولید محصولات چرمی باکیفیت و دست‌ساز هنرمندان صنعتگر ایلام، لزوم تکمیل چرخه تولید در این حوزه را ضروری و اجتناب ناپذیر کرده است.

شریفی گفت: تولیدکنندگان محصولات چرمی، چرم فرآوری و دباغی شده مورد نیاز خود را از استان‌های دیگر خریداری می‌کننددر حالی‌که پوست دام‌های کشتار شده استان به صورت خام به دیگر استان‌ها برای انجام فرایند دباغی و فرآوری ارسال می‌شود.

او ادامه داد: در حال حاضر برخی تولیدکنندگان محصولات چرمی دارای دستگاه‌های لیزری برش چرم دباغی شده هستند و در صورت ایجاد کارگاه دباغی در ایلام، زنجیره تولید محصولات چرمی در استان تکمیل خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام اضافه کرد: محصولات چرمی ایلام از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است و برخی از تولیدکنندگان چرم استان، محصولات خود را به مشتریان بازارهای اروپایی و خاورمیانه صادر می‌کنند.

شریفی یادآور شد: در صورت راه‌اندازی کارگاه‌های دباغی در استان، صنعتگران مواد اولیه مورد نیاز چرم خود را با قیمت تمام شده ارزان‌تری تهیه می کنند.

او بیان کرد: برای تجهیز کارگاه‌های تولید چرم و نیز برندسازی و بسته‌بندی شکیل محصولات به کارگاه‌های متقاضی دریافت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ مبلغ ۴۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام در دولت سیزدهم پرداخت شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصریح کرد: افزون بر۲۰ کارگاه چرم دوزی در استان ایلام فعال است و حدود هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این کارگاه ها یا مشاغل خرد خانگی مشغول به فعالیت هستند.

Visits: 0

  • 1
  • 262
  • 2,932
  • 13,393
  • 239,765
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.