جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام ویژه نوروز برگزار شد

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه نوروز در محل سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفراستان عصرروز یک‌شنبه 14 اسفند 1401 با حضور فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دیگر مسئولان در محل سالن جلسات اداره‌کل برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ضمن بیان اهمیت هماهنگی و همکاری بین معاونت‌های مختلف اداره‌کل برای برپایی هرچه بهتر برنامه‌های ایام نوروز تأکید بر استفاده از ایده‌های خلاقانه و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی کرد.

شریفی تصریح کرد: به‌منظور تسریع در برنامه‌ریزی ستاد اجرایی خدمات سفر تمامی معاونت‌ها و مدیران شهرستان‌ها نسبت به تعیین برنامه‌های حوزه خود اقدام و یک نسخه به دبیرخانه ستاد ارسال نمایند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از انعقاد قرارداد با صداو سیمای مرکز ایلام برای پخش زنده برنامه‌های فرهنگی نوروزگاه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در شبکه استانی مرکز ایلام خبر داد و گفت: براساس قرارداد منعقده با صداوسیمای مرکز استان با پخش زنده، هر شب به معرفی یک شهرستان با اجرای برنامه‌های فرهنگی در قالب معرفی ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی، صنایع‌دستی، آداب و رسوم، موسیقی آیینی سنتی و … پرداخته می‌شود.

او اظهار کرد: از دیگر اقدامات مورد نظر در ایام نوروز میتوان به چاپ کتابچه صنایع‌دستی استان، تهیه مطالب بروشور موزه‌های استان، نصب کیوسک‌های اطلاع رسانی و برپایی سیاه چادر و معرفی صنایع دستی در ورودی شهرستان‌ها و …اشاره نمود.

شریفی ادامه داد: نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات محلی و همچنین برپایی سیاه چادر برای پخت غذاهای محلی و ..  با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان در ساعاتی خاص در قلعه والی شهر ایلام همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز 1402 از دیگر اقدامات این اداره برشمرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز پاکسازی محوطه‌های تاریخی و بهسازی تابلوهای معرفی آثار و انجام گشت های نظارتی توسط معاونت‌های مربوطه انجام می‌شود.

 

Visits: 22

  • 0
  • 329
  • 3,022
  • 13,455
  • 239,459
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.