تکمیل زنجیره تولید صنایع‌دستی ایلام یکی ازاولویت‌های مهم است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: یکی ازاولویت‌های مهم این اداره‌کل تکمیل زنجیره تولید صنایع‌دستی استان است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 20 خرداد 1402 در اولین روز از آغازهفته صنایع‌دستی و در آیین تجلیل از کارکنان معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل، با اعلام این خبر اظهار کرد: از اولویت‌های مهم این اداره‌کل تکمیل زنجیره تولید صنایع‌دستی است که در این راستا باید شرایطی فراهم شود تا زنجیره ارزش تولید صنایع‌دستی در استان افزایش یابد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: صنایع‌دستی استان با توجه به پیشینه‌ای که دارد باید وارد زندگی مردم شود و از حالت تزیینی به کاربردی این محصولات منجر شود.

شریفی نیز بر ایجاد بازار فروش و راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی در مسیر زائران عتبات در مهران تأکید کرد و گفت: در بحث فروش محصولات صنایع‌دستی در بازار خارجی، نمایشگاه‌های صنایع‌دستی در خارج از کشور رونق داده شود که خوشبختانه تا کنون با برگزاری نمایشگاه‌های محصولات صنایع‌دستی در کشور عراق به‌ویژه در استان‌های همجوار، باعث شناساندن محصولات استان و همچنین مورد استقبال متقاضیان عراقی قرار گرفته است.‌

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در هفته صنایع‌دستی از طریق برپایی سیاه‌چادر، ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی اقدامی موثر از سوی معاونت صنایع‌دستی است که برپایی این نمایشگاه‌ها فعالیت سازنده‌ای برای توسعه و رشد این حوزه است.

او همچنین از عملکرد معاونت صنایع دستی در بحث پرداخت تسهیلات از طریق تسهیلات تبصره 18 به صنعتگران به مبلغ 16 میلیارد و 800 میلیون تومان ابراز رضایت کرد و این موضوع را تحولی مناسب در توسعه و جایگاه صنایع‌دستی استان دانست.

شریفی با اشاره به اینکه 9 هزار صنعتگر در 33 رشته مختلف صنایع‌دستی در استان فعالیت دارند، اضافه کرد: با همفکری و همگرایی با دستگاه‌های مرتبط باید جایگاه صنایع‌دستی ارتقاء داه شود و دوهزار صنعتگر در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی باید آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

Visits: 4

  • 0
  • 318
  • 3,011
  • 13,444
  • 239,448
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.