توسعه گردشگری یکی از اولویت‌های اصلی در دره شهر ایلام است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام از توسعه گردشگری به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی این اداره‌کل در شهرستان دره شهر خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان روز دوشنبه 20 آذرماه به همراه معاونان و مسئولان اداره‌کل به‌منظور بررسی وضعیت گردشگری شهرستان دره‌شهر از پروژه‌های حوزه‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی این شهرستان بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه‌ها قرار گرفت .

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در حاشیه این بازدید به بیان نقش و اهمیت منطقه نمونه گردشگری این شهرستان پرداخت و افزود: باید با تعامل و همکاری مسئولان شهرستانی و استانی زیرساخت‌های لازم جهت توسعه منطقه نمونه گردشگری شهرستان دره شهر فراهم آوریم.

شریفی با بیان اینکه صنعت گردشگری فرصتی برای رسیدن به توسعه پایدار است، افزود: امروزه همه صاحب‌نظران و کارشناسان معتقدند صنعت توریسم جزو سه صنعت برتر جهان به شمار می‌رود و از این‌رو نقش کلیدی در توسعه اقتصادی، اجتماعی، ‌فرهنگی و … هر کشور و منطقه ای دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با اشاره به پتانسیل‌های بالقوه موجود در حوزه گردشگری و تاریخی و صنایع‌دستی در این شهرستان گفت: دره‌شهر در زمینه گردشگری، صنایع‌دستی، اماکن تاریخی و زیارتی از پتانسیل خوبی برخوردار است، با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در مسیر راه ارتباطی عتبات عالیات زمینه خوبی برای توسعه صنعت توریسم دارد.

او با اشاره به اینکه توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در محورهای گردشگری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوده است، تصریح کرد: حمایت موثر از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مناطق گردشگری از دیگر برنامه‌ها در راستای توسعه زیرساخت‌های بخش گردشگری استان محسوب می‌شود.

Visits: 2

  • 0
  • 182
  • 3,196
  • 13,346
  • 238,509
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.