تمهیدات لازم برای ورود زائران در ایلام اندیشیده شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از انجام اقدامات و تمهیدات لازم برای ورود زائران و رفاه حال آنان در استان و به‌ویژه در مرز مهران خبر داد.

به‌گزارش میراث‌‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 21 مرداد 1402 با بیان اینکه مردم از سراسر کشور برای مشرف شدن به عتبات عالیات به مرز مهران و استان ایلام مراجعه می‌کنند، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای ورود زائران به استان و مرز مهران برای رفاه حال زائران و مسافران عتبات عالیات اندیشیده شده و همچنین در این ایام انجام تبلیغات مناسب و توزیع اقلام معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان که می‌تواند ایلام را به تمامی کشور معرفی کند در دستور کار قرار گرقته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه پرسنل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام علاوه بر خدمت مناسب به زائران اربعین می‌توانند از این فرصت برای بالابردن ظرفیت گردشگری استان استفاده کنند، گفت: نظارت بر اقامتگاه‌ها و واحدهای پذیرایی موضوعی مهم است که به‌طور مستمر انجام می‌شود و با متخلفان در این حوزه نیز برخورد می‌شود.

او از چاپ اقلام تبلیغاتی جهت توزیع در ایام اربعین خبر داد و افزود: اطلاع‌رسانی و تبلیغات در زمینه گردشگری در زمان‌هایی مانند اربعین که شاهد حضور جمعیت بالا هستیم موضوعی مهم است که این وظیفه به خوبی انجام شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: این اداره‌کل با ایجاد پایگا‌ه‌های اطلاع‌رسانی در ورودی شهرستان‌هایی که در مسیر زوار اربعین قرار دارند به توزیع اقلام تبلیغاتی شامل کتابچه معرفی جاذبه‌های شاخص استان و همچنین نقشه راهنمای گردشگری به زبان عربی برای معرفی هر چه بهتر استان به کشورهای همسایه می‌پردازد.

شریفی عنوان کرد: مجموعه‌های مختلف در سطح شهرستان مهران به منظور اسکان زائران در مهمان‌سراها، کمپ‌ها،  واحدهای اقامتی و … نیز آماده شده است.

او به دیگر اقدامات این اداره‌کل، نظارت مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، بهداشت، اماکن، تعزیرات و .. از واحدهای اقامتی و رستوران‌های بین‌راهی برای رفاه حال زائران، برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی  و سوغات محلی، احداث پایگاه‌های بین‌راهی و مزین کردن ورودی‌های استان از جمله ورودی‌های  قلاجه، شباب، فرودگاه، صالح آباد (سه راهی جندالله ) و مهران به‌وسیله نصب بنر، بیلبورد و پلاکاردهای خوش آمدگویی به زائرین است نیز اشاره کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه در راستای خدمات هرچه بهتر به زائرین ابا عبدالله الحسین (ع) همه مردم به‌ویژه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باید تلاش مضاعفی داشته باشند، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن اربعین حسینی و اهمیت و ضرورت برنامه‌ریزی و هماهنگی و همکاری تمامی دستگاه‌ها به منظور اسکان و ارائه خدمات به زوار اباعبدالله حسین (ع) در مرز مهران و تعیین محل مشخص شده در راستای برپایی موکب و … این اداره‌کل آمادگی خود را برای همکاری با دیگر دستگاه‌های مرتبط اعلام می‌دارد.

شریفی با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی در شهرستان‌های مسیر زائران در استان، اضافه کرد: شناخت و معرفی توانمندی‌های هنرمندان ایلامی و آشنایی زوار با فرهنگ و آداب و رسوم و سوغات محلی و صنایع‌دستی و غذاهای محلی از اهداف برپایی نمایشگاه بوده و افزایش توان اقتصادی هنرمندان نیز در دستور کار است.

او گفت: تردد زائران اربعین حسینی از استان ایلام  که دروازه عتبات عالیات است فرصتی مناسبی است تا ضمن ارائه خدمت وخدمات‌رسانی به زائران، مجالی برای آشنایی با صنایع‌دستی و سوغات محلی استان در بین زوار در شهر ایلام فراهم شود.

Visits: 3

  • 0
  • 329
  • 3,022
  • 13,455
  • 239,459
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.