برنامه‌های هفته میراث فرهنگی ایلام تشریح شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها را تشریح کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا، فرزاد شریفی مدیرکل استان گفت: به مناسبت روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته میراث‌فرهنگی این اداره‌کل برنامه‌های ویژه‌ به همین مناسبت برگزار می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته می توان به برگزاری نشست خبری و اعلام برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی، تجلیل از نویسنده کتاب شاهنامه کوردی و اجرای شاهنامه‌خوانی به زبان کوردی و فارسی توسط نوجوان مستعد، برپایی میز خدمت معاونت میراث‌فرهنگی و سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در خصوص فعالیت‌های هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه اشاره کرد.

شریفی همچنین به برگزاری نشست تخصصی و هم‌اندیشی با اساتید و دانشگاهیان و سخنرانی سه نفر از اساتید دانشگاه با موضوع میراث‌فرهنگی و آموزش و پژوهش در موزه و بافت شهر ایلام و نیز رونمایی از آثار چاپ شده استاد محمودیان در عرصه فرهنگ و تاریخ استان ایلام اشاره کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری تشکل‌های مردم نهاد در خصوص آموزش نقش موزه و معرفی اهمیت و ماهیت موزه‌ها در جامعه و حفظ میراث‌فرهنگی برای دانش‌آموزان و دانشجویان، برگزاری تور یک‌روزه بازدید از پایگاه‌های ملی شهر تاریخی سیمره، دهلران و سراب‌کلان ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های هفتهمیراث‌فرهنگی است.

او گفت: در هفته میراث‌فرهنگی برنامه‌های فرهنگی و هنری با محوریت میراث رضوی، تجلیل از خادمان میراث‌فرهنگی با مشارکت انجمن‌های مردم نهاد، کارگاه آموزشی آشنایی با میراث‌فرهنگی و تاریخ استان برای دانش‌آموزان و دانشجویان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه در هفته میراث‌فرهنگی با بیان اینکه از دست‌افزارهای سنگی محوطه پیش از تاریخ گلان رونمایی می‌شود، افزود: بازدید از موزه دفاع مقدس و آیین غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام نیز انجام می‌شود.

Visits: 4

  • 0
  • 156
  • 3,170
  • 13,320
  • 238,483
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.