بازدید مدیرکل میراث فرهنگی ایلام از پروژه‌های گردشگری شهرستان بدره

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام به‌همراه مسئولان شهرستان بدره از روند اجرایی پروژه‌های گردشگری، مجتمع‌ها و اقامتگاه‌های این شهرستان بازدید کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 13 آذرماه به‌همراه یاسرعلیزاده فرماندار شهرستان بدره و دیگر مسئولان شهرستان از جاذبه‌های گردشگری شامل تنگه کافری، روستای هدف گردشگری کلم، سدسیمره، دربند و رماوند در راستای بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در حال اجرای این مناطق بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرارداد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در جریان بازدید از مجتمع‌ها و تأسیسات گردشگری شهرستان بدره بر حمایت ويژه دستگاه‌های اجرايي از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان تأکید کرد و گفت: برای توسعه صنعت گردشگری، بايد تا حد امکان از سرمايه‌گذار خصوصي حمايت شود، پيگيری خواسته‌ها و نيازهای اين سرمايه‌گذاران را نیز در دستور کار قرار داد.

شریفی در دیدار با فرماندار شهرستان بدره بر لزوم تشکیل جلسات مشترک به منظور بررسی پتانسیل‌های فرهنگی و گردشگری بدره تاَکید کرد و گفت: این شهرستان با داشتن مناطق بکرطبیعی، مردم مهمان‌پذیر و آثار تاریخی فرهنگی، می تواند بیش از این رشد یافته و در زمینه توسعه صنعت گردشگری سرآمد دیگر شهرهای استان شود.

اوبه بیان نقش و اهمیت مناطق نمونه گردشگری این شهرستان پرداخت و افزود: بایستی با تعامل و همکاری مسئولان شهرستانی واستانی زیرساخت‌های لازم برای توسعه مناطق نمونه گردشگری به‌ویژه در منطقه گردشگری سد سیمره فراهم آوریم.

او درحاشیه بازدید از اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان بدره اظهار کرد: گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی بسترهای لازم برای اقامت گردشگران در مناطق روستایی، بومی و طبیعی را با کیفیت مطلوب فراهم می کند.

شریفی از نزدیک مسائل و مشکلات پروژه‌های گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان بدره را مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: هدف از تقویت بوم‌گردی‌ها ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ضمن تأکید بر کیفیت مطلوب اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اظهار کرد: اگر بخواهیم به افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در بخش گردشگری با محوریت‌های بوم‌گردی توجه داشته باشیم علاوه بر تعداد و کمیت این اقامتگاه‌ها، باید به مقوله کیفیت آنها هم توجه کرد.

Visits: 4

  • 0
  • 182
  • 3,196
  • 13,346
  • 238,509
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.