ایلام در زمینه گردشگری سلامت ظرفیت بالایی دارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت : ایلام با توجه به هم مرز بودن با کشور عراق دارای ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری سلامت است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز 13 آبان‌ماه در نشست هم‌اندیشی با معصومه طهماسبی مدیردرمان استان ایلام و معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل و دیگر کارشناسان مرتبط در حوزه گردشگری سلامت، گفت: ایلام با توجه به هم مرز بودن با کشور عراق دارای ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری سلامت است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه این نشست با هدف بررسی راهکارهای توسعه گردشگری سلامت با توجه به قابلیت‌های استان برگزار شد، افزود: یکی از مولفه‌های مهم برای یک گردشگر مسئله امنیت است، در بحث گردشگری سلامت باید راهکارهایی در راستای توسعه این موضوع در نظر گرفته شود که بلافاصله این راهکارها هم نیز عملیاتی شوند.

شریفی تصریح کرد: با توجه به همسایگی استان ایلام با کشور عراق و جهش چشمگیر سطح خدمات درمانی در این استان، ایلام می‌تواند به یکی از قطب‌های مهم گردشگری سلامت در کشور تبدیل شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام عنوان کرد : با توجه به وضعیت اقتصادی و بیکاری که وجود دارد به نظر می‌رسد یکی از راه‌های ایجاد اشتغال و توسعه پایدار، توسعه بخش گردشگری است که با هزینه کم می‌توان اشتغال‌زایی زیادی را در این زمینه انجام داد.

او ادامه داد : تمهیدات خوبی در این زمینه اندیشیده شده و همکاری بسیار خوبی در مرز مهران نیز در حال انجام است که امیدواریم بتوانیم تورهای بیشتری را از عراق وارد استان کنیم، ضمن اینکه در حوزه گردشگری سلامت نیز اتفاقات بسیار خوبی در حال انجام است و بیماران عراق به استان ایلام مراجعه می‌کنند و از ظرفیت مراکز درمانی این استان به خصوص بیمارستان‌های تخصصی، خوب استفاده می‌شود.

استان ایلام در جنوب غربی کشور و در همسایگی کشور عراق قرار دارد. مساحت این استان حدود چهار درصد کل مساحت کشور است. به دلیل همسایگی با کشور عراق و توسعه قابل توجه زیرساخت‌های نظام سلامت در این استان، می‌توان امیدوار بود که ایلام بتواند بیش از گذشته از این مزایای خود برای توسعه گردشگری سلامت بهره ببرد، قطعا با توسعه گردشگری سلامت در استان ایلام می‌توان امیدوار بود که سطح رفاه و توسعه در این استان نیز ارتقا پیدا کند.

 

Visits: 2

  • 0
  • 524
  • 4,387
  • 12,939
  • 215,738
  • آوریل 21, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.