ایلام برای استقبال از گرشگران نوروزی آمادگی کامل دارد

دبیرستاد اجرایی خدمات سفرایلام از آمادگی کامل استان برای استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان امروز 20 اسفند 1401 با اعلام این خبر اظهار کرد: استان ایلام برای استقبال، پذیرایی، اسکان و ارائه خدمات به گردشگران آمادگی کامل داشته و همه دستگاه‌های متولی با محوریت میراث‌فرهنگی استان برای نوروز ۱۴۰۲ آمادگی کامل دارند.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفرایلام افزود: درهمین راستا و در ستاد سفر استان ۹ کمیته مختلف تشکیل شده و در حوزه های مختلف به مسافران و گردشگرانی که استان ایلام را برای مسافرت های نوروز انتخاب کنند ارائه خدمت خواهند کرد.

شریفی تصریح کرد: رسانه به‌عنوان بازوان توانمند می‌تواند به بالندگی و رونق گردشگری و صنایع‌دستی و میراث‌فرهنگی کمک کند و آگاهی و دانش جامعه را در این زمینه افزایش می‌دهد، رسانه‌ها کمک کنند که امسال بتوانیم سالی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برای مسافران و گردشگران داشته باشیم.

او گفت: امسال بیش از ۶۰ اقامت بوم‌گردی برای نظارت بیشتر به سامانه متصل شده و ۱۱ هتل در استان و ۵۱ خانه استیجاری و در مجموع ۱۲۲ محل اقامت در حوزه گردشگری فعالیت دارند که امیدواریم بتوانیم با هم‌افزایی بیشتر و بهتر خدمات بیشتری را در حوزه گردشگری انجام دهیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام ادامه داد: سامانه ۰۹۶۲۹ در این ‌کل راه‌اندازی شده و تمامی گردشگرانی که وارد استان شده، می‌توانند با ارتباط گرفتن با این سامانه اطلاعات لازم را جهت بالا بردن کیفیت سفر خود دریافت کنند.

شریفی بیان کرد: کمپین سی شصت هم با توجه به اهمیت حافظ سلامت جان و مال مسافران، راه‌اندازی شده است، سی شصت یک اصطلاح در حوزه راهنمایی و رانندگی است، طبق آمار معمولا بیشتر تصادفات بین ۳۰ تا ۶۰ کیلومتری رسیدن به مقصد رخ می‌دهد و راننده با این تصور که دیگر مسافتی تا رسیدن به مقصد ندارد خستگی و خواب آلودگی را جدی نمی گیرد، به همین علت در همین حدود مسافت ایستگاه‌هایی برای استراحت ۶۰ دقیقه‌ای راه‌اندازی می‌شود تا مسافران عزیز بتوانند بعد از رفع خستگی نسبی به سفر خود ادامه دهند.

او گفت: برپایی ۱۱۰ نمایشگاه صنایع‌دستی در ورودی شهرها و اماکن تاریخی و گردشگری استان، تهیه کتابچه راهنمای گردشگری استان ایلام به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی و راه اندازی نوروزگاه‌ها در نقاط مختلف استان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای خدمت به مسافران و گردشگران عزیز است.

شریفی عنوان کرد: بنده و همکاران در اداره‌کل میراث‌فرهنگی و گردشگری استان و دیگر دستگاه‌های عضو ستاد سفر استان تمام تلاش خود با به کار خواهیم گرفت که میزبانی درخور شأن نام ایلام برای گردشگران باشیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام در پایان گفت: ایلام یکی از استان‌های چهار فصل کشور با ظرفیت‌های عالی گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی و … است که می‌تواند ارزان‌ترین و خاطره‌انگیزترین مقصد گردشگری برای گردشگران کشور باشد.

Visits: 17

  • 0
  • 262
  • 2,932
  • 13,393
  • 239,765
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.