اولین نشست مطبوعاتی مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام برای اولین در کشور ویژه نوروز1403 برگزار شد

اولین نشست مطبوعاتی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با اصحاب رسانه استان با محوریت ستاد خدمات سفر ویژه نوروز 1403 برای اولسن بار در بین ادارات میراث فرهنگی سراسر کشور برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی مدیرکل و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر امروز چهارشنبه 23 اسفندماه با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تأکیدات مقام عالی وزارت مبنی بر نشست مطبوعاتی با محوریت ستاد خدمات سفر ویژه نوروز، امروز با حضور جمع کثیری از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان نشست مطبوعانی با محوریت نوروز و اقدامات پیش‌بینی شده در این ایام در محل قلعه والی شهر ایلام برگزار شد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام گفت: دلیل برگزاری این نشست استفاده از ظرفیت مطبوعات، فضای مجازی و رسانه‌های جمعی برای اطلاع رسانی از ظرفیت‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سطح استان است.

شریفی گفت: به اثرگذاری اصحاب رسانه اعتقاد و باور داریم و یکی از محورهای اصلی توسعه استان رسانه‌ها هستند. توسعه استان در گرو بها دادن به رسانه‌ها است .

او تصریح کرد: نیروهای خوش فکر و توانمندی در فضای رسانه ای استان مشغول به فعالیت هستند که استفاده از این ظرفیت در توسعه و معرفی استان به‌عنوان یک پدیده نوظهور گردشگری بسیار موثر است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام اضافه کرد: مدت دوسال است افتخار خدمت به مردم در این حوزه را دارم و همیشه به همکارانم یاد آور می‌شوم که بدنبال ماندگاری مدیریت نیستم بلکه به دنبال انجام کارهای ماندگار در استان هستم.

شریفی سپس در این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات شاخص در حوزه‌های مختلف اداره‌کل پرداخت و سپس برنامه‌های پیش‌بینی شده و وظایت تمامی دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی خدما سفر استان ویژه نوروز 1403 را اعلام کرد.

او افزود: ۲۷ دستگاه عضو ستاد اجرایی خدمات سفر هستند که می‌توان از آنها به‌عنوان نوروزبان بی نوروز یاد کرد کسانی که در تلاش هستند نوروزی دلچسب را به مسافران هدیه کنند.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر ایلام با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳ میلیون مسافر به استان سفر کردند و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری نیز بیش از ۳ میلیون مسافر به استان وارد شود، اضافه کرد: تعداد ۲۶۴ واحد اقامتی زیر مجموعه میراث‌فرهنگی در ایام نوروز مشغول فعالیت خواهند بود.

شریفی یادآورشد: ظرفیت اقامت در استان برای اسکان مسافران در طول هر شب ۵ هزار و ۳۳۱ نفر است و در بحث اسکان بازوی توانمند مجموعه میراث‌فرهنگی، اداره‌کل آموزش و پرورش استان است که جای تقدیر و تشکر دارد.

او با بیان اینکه از ۲۸ اسفند ماه ستاد اجرایی خدمات سفر کار خود را آغازمی کند و برنامه نوروزگاه تا نهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تهیه و چاپ بروشورهای تبلیغاتی و راه‌اندازی پلتفرم ایلام بلد برای اولین بار در استان که کمک دهنده و راهنمای مسافران در طول سفر است، از دیگر اقدامات اداره‌کل میراث‌فرهنگی جهت خدمت به گردشگران است.

شریفی ادامه داد: این پلتفرم تمام اطلاعاتی که مورد نیاز یک گردشگر است را دارد و با هماهنگی‌های لازم با شرکت مخابرات مقرر شده است هر مسافری که به استان ورود می‌کند، لینک و پیامک این نرم افزار برای استفاده آنها توسط مخابرات ارسال می‌شود تا گردشگران بتوانند براحتی استفاده کنند.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر ایلام گفت: تعداد ۱۰۰ بوم‌گردی در سطح استان وجود دارد که در آمار اشتغال‌زایی استان نقش دارند و میزان ۸۰ درصد ظرفیت هتل‌های استان وهمچنین میزان ۴۰ درصد از ظرفیت بوم‌گردی‌ها در سطح استان در حال حاضر تکمیل شده است.

 

Visits: 12

  • 1
  • 238
  • 2,908
  • 13,369
  • 239,741
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.