اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام برگزار شد

اولین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان ویژه نوروز 1403و با هدف برنامه ریزی و چگونگی اجرای برنامه ها  در استانداری ایلام برگزار شد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان امروز 30 بهمن ماه به ریاست سعید هژبری معاون امور عمرانی استانداری، فرزاد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام و دیگر مدیران دستگاه های عضو ستاد در سالن شهید رجایی استانداری ایلام برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و همچنین با مطلوب ارزیابی کردن این جلسه اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و آغاز سال جدید می طلبد که دستگاه های اجرایی عضو ستاد با هماهنگی، هم افزایی و تشریک مساعی برای خدمت رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی آمادگی های لازم را داشته باشیم.

شریفی با اشاره به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: برای حفظ شأن جایگاه ماه مبارک رمضان نیز برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار قرار دارد و برنامه های فرهنگی نوروزگاه ها در لیالی قدر نیز تعطیل می شوند .

او اضافه کرد: استان ایلام به عنوان یک استان چهار فصل با نام عروس زاگرس و پایتخت خادمین سید الشهدا در کشور شناخته‌شده که هرساله میزبان خیل کثیری از زائرین حسینی از مناطق مختلف کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: با توجه به اینکه سال گذشته بیش از سه میلیون مسافر و گردشگر به استان ورود کردند، امسال نیز تمامی زیرساخت‌های گردشگری در استان فعالیت خود را آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود آمار گردشگران نوروزی امسال نسبت‌به سال‌ گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد.

شریفی در ادامه گفت : براین باوریم که برای بالندگی و رونق صنعت گردشگری و صیانت از میراث فرهنگی و ترویج صنایع دستی باید آگاهی و دانش جامعه را بالا برد و رسانه های استان بهترین ابزار و منبع برای تحقق این موضوع است .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: توسعه غرفه‌های عرضه محصولات صنایع دستی و گردشگری در ایام نوروز در دستور کار قرار گیرد.

هژبریاظهار کرد: فروش صنایع دستی برای بخش خصوصی موجب درآمد پایدار می شود.

معاون عمرانی استانداری ایلام خواستار آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد برای ارائه خدمات و حفظ امنیت گردشگران شد و تأکید کرد: جمع‌آوری نخاله های ساختمانی، مدیریت حفاری‌های سطح شهر و رفع نواقص مبلمان شهری در کنار شستشوی داخل تونل‌های آزادی و کربلا در دستور کار قرار گیرد.

هژبری افزود: نظافت سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های بین راهی و استقرار پلیس راهور و هلال احمر در محورهای مواصلاتی از نیازهای گردشگران در ایام نوروز هستند.

او بقای متبرکه استان را ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان دانست و ادامه داد: نمازخانه‌ها و مساجد باید کاملاً آماده خدمت رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی باشند می‌طلبد دستگاه‌های مرتبط از این مساجد و نمازخانه‌ها بازدید و سرکشی کنند.

معاون عمرانی استانداری ایلام خواستار فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم برای برپایی نماز جماعت در کنار پایگاه ها و غرفه های گردشگری شد و ادامه داد: با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، باید به گونه‌ای عمل کرد که حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود.

هژبری با بیان اینکه صنعت گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان باشد که در این زمینه باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده شود، خاطرنشان کرد: زیباسازی فرودگاه و معرفی جاذبه‌ها در این فضا بسیار موثر است که انتظار می‌رود با نصب تابلوها، المان‌ها، بنرها و توزیع بروشورها اقدامات لازم انجام شود.

Visits: 4

  • 0
  • 182
  • 3,196
  • 13,346
  • 238,509
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.