انتخاب اولیه روستاهای هدف گردشگری ایلام باید متناسب با ویژگی‌های محلی باشد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: انتخاب اولیه روستاهای هدف گردشگری ایلام باید متناسب با ویژگی‌های محلی منطقه باشد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، امروز 14 آذرماه  جلسه‌ای با حضور فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و حبیب‌اله محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در راستای انتخاب اولیه روستاهای هدف گردشگری برگزار شد.

مدیرکل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه انتخاب اولیه روستاهای هدف گردشگری ایلام باید متناسب با ویژگی‌های محلی منطقه باشد.گفت: هدف از برگزاری این نشست در خصوص انتخاب اولیه روستاهای هدف، بررسی و تصویب طرح‌های بهسازی بافت با ارزش روستایی و طرح‌های هادی روستاهای هدف گردشگری به منظور انتخاب روستاهای واجد شرایط گردشگری برگزار شد.

شریفی تصریح کرد: انتخاب روستا با ویژگی گردشگری و اقامتی و بوم‌گردی و داشتن اکو کمپ‌ها موجب جذب گردشگران به استان ایلام می‌شود.

او ادامه داد: با انتخاب روستاهای هدف گردشگری می‌توان استان ایلام و ظرفیت‌های توریستی آن را در توسعه اقتصادی استان ایلام موثر ساخت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گرشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: گردشگران با اقامت در روستاها از خوراکی‌های محلی و سنتی خاص استان پذیرایی می‌شوند که برای توسعه و رونق گردشگری روستایی باید جوامع محلی این مناطق ‌های لازم در حوزه توریسم روستایی را فرا گیرند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: روستاهای که در استان ایلام با هدف گردشگری انتخاب می‌شوند باید قابلیت‌های  اعلامی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را داشته باشند.

محبی در این جلسه به مواردی از قبیل مشارکت و استفاده از ظرفیت دو دستگاه به منظور توانمندسازی جوامع روستایی ودستیابی به توسعه پایدار با تقویت و اجرای فعالیت‌های مرتبط با گردشگردی روستایی، حفاظت از جاذبه‌ها و اماکن موجود در روستا، توسعه و ترویج صنایع دستی و هنرهای سنتی و …  تأکید کرد.

او افزود: نقطه قوت روستاهای استان نزدیکی به جاذبه‌های شاخص تاریخی، طبیعی و مذهبی، علاقمندی جوامع محلی برای مشارکت در طرح‌های گردشگری است.

Visits: 3

  • 0
  • 237
  • 2,907
  • 13,368
  • 239,740
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.