افزایش ۳۰ درصدی بازدید از جاذبه‌های گردشگری ایلام در نوروز

دبیر ستاد خدمات سفرهای نوروزی و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: استان در تعطیلات نوروز امسال در بازه زمانی ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در بخش اسکان در اقامتگاه‌ها ۴۷ درصد و در بازدید از جاذبه‌های گردشگری هم ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان داده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام، فرزاد شریفی روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ اظهار کرد: میزان کل اسکان در اقامتگاه‌های استان با ۴۷ درصد رشد در نوروز امسال ۲۰۳ هزار و ۹۱۴ ثبت شد که این میزان در نوروز سال گذشته ۱۳۸ هزار و ۳۸۱ بود.

او افزود: تعداد بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان با ۳۰ درصد رشد نوروز سال جاری یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۳۳۰ مورد بود که این میزان در سال گذشته یک میلیون و ۲۷ هزار و ۷۸۶ مورد ثبت شده بود.

شریفی یادآور شد: نظارت بر تاسیسات گردشگری در نوروز سال جاری با ۵۱,۲ درصد رشد ۹۵۰ مورد بود که این میزان در پارسال ۶۲۸ مورد ثبت شد.

او ادامه داد: شکایت از تاسیسات گردشگری با سامانه ۰۹۶۲۲ در نوروز سال جاری با ۱۰۰ درصد رشد صفر بود در حالیکه سال گذشته یک مورد شکایت ثبت و پیگیری شده بود.

به‌گفته شریفی در سال ۱۴۰۱ تعداد تصادفات منجر به فوت ۲۰ فقره بود اما امسال این رقم به هفت فقره با ۶۵ درصد کاهش تصادفات منجر به فوت رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام با بیان اینکه نوروز سال گذشته موردی از اسکان در اقامتگاه‌های سنتی و مجتمع‌های بین‌راهی ثبت نشد، اضافه کرد: اما در تعطیلات عید امسال تعداد اسکان در اقامتگاه‌های سنتی ۷۷۷ مورد و مجتمع‌های بین‌راهی ۲۹۹ مورد با ۱۰۰ درصد رشد ثبت شد.

او میزان رشد اسکان در مهمانپذیرها در نوروز امسال را با اسکان یک هزار و ۳۶ مورد  ۲۳۷,۴ درصد ذکر کرد که این تعداد در سال گذشته ۳۰۷ مورد بوده است.

شریفی اقامت در خانه‌های بومگردی را ۱۲ هزار و ۵۳۵ مورد با ۳۱ درصد رشد درسال جدید برشمرد که در مقایسه با نوروز سال قبل ۹ هزار و ۵۷۲ بود و همچنین اسکان در هتل‌ها ۱۷ درصد، مجتمع‌های گردشگری ۶۵ درصد و خانه‌های مسافر ۲۸ درصد در مقایسه با نوروز ۱۴۰۱ رشد داشته است.

Visits: 15

  • 0
  • 318
  • 3,011
  • 13,444
  • 239,448
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.