افتتاح مجتمع خدماتی رفاهی نشمیل 2 در هلیلان ایلام

در ششمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مجتمع خدماتی رفاهی نشمیل 2 در شهرستان چرداول با حضور مسئولان استان افتتاح شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، عصر روز دوشنبه 17 بهمن 1401 به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی مجتمع اقامتی خدماتی نشمیل ۲ در شهرستان چرداول با حضور حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام و دیگر مسئولان استانی افتتاح شد.

استاندار ایلام در آیین افتتاح فاز نخست طرح گردشگری و خدماتی نشمیل ۲ در شهرستان هلیلان اظهار کرد: استان ایلام از جمله شهرستان هلیلان ظرفیت‌های گسترده و بکری در زمینه گردشگری دارد.

بهرام نیا گفت: استان ایلام باتوجه به پتاسیل‌های بکر و ناب گردشگری، ظرفیت احداث بیش از پنج هتل چهارستاره را دارد.

او یادآور شد: ‌باید از این ظرفیت‌های گردشگری در راستای کسب درآمد پایدار و اشتغال‌زایی مردم منطقه بهره‌گیری شود.

بهرام نیا ادامه داد: باید از محل منابع تبصره‌های ۱۶ و ۱۸ برای حمایت مالی و تزریق اعتبارات از طرح‌های گردشگری استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام  گفت: این مجتمع در ۲ فاز در حال ساخت است و تاکنون افزون بر ۱۳ میلیارد تومان برای احداث و تکمیل فاز اول آن هزینه شده است و برای تکمیل کل طرح بیش از ۱۲ میلیارد تومان دیگر مورد نیاز است.

شریفی تصریح کرد: فاز اول این طرح در سه بخش رستوران، تالار مراسمات و اقامتگاه است که در دهه فجر افتتاح شد و فاز دوم آن شامل شهربازی و بازارچه سنتی است که درصورت تأمین اعتبار وارد مرحله احداث می‌شود.

شریفی ادامه داد: از محل تبصره ۱۸ مبلغ پنج میلیارد تومان تسهیلات و از منابع اعتباری صندوق کارآفرینی امید مبلغ سه میلیارد تومان پرداخت شده و آورده خود سرمایه‌گذار نیز چهار میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است.

او یادآور شد: باتوجه به عمق محرومیت شهرستان هلیلان، وجود این گونه طرح‌های گردشگری و مسافرپذیر ضروری به نظر می‌رسد و حمایت استاندار ایلام از طرح‌های گردشگری در مناطق محروم قابل تقدیر است.

شریفی خاطرنشان کرد: این مجتمع گردشگری و خدماتی مکانی مناسب برای برگزاری مراسم عروسی و جشن‌های ساکنان شهرستان‌های هلیلان، چرداول، سیروان و مناطق همجوار از استان‌های کرمانشاه و لرستان است و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان هلیلان‌ به سایر نقاط معرفی می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام یادآور شد: این پروژه زمینه اشتغال‌زایی حدود ۲۰ نفر جویای شغل را فراهم کرده است.

او بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های اداره‌کل تحقق شعار هر خانه یک کارگاه در منطقه هلیلان با همکاری بنیاد علوی در دست اجرا است و در این راستا تاکنون ۲۰۰ نفر از ساکنان مناطق روستایی در ‌بخش‌های مختلف و باتوجه به نیازسنجی منطقه صنایع‌دستی آموزش داده شده است.

Visits: 43

  • 0
  • 237
  • 2,907
  • 13,368
  • 239,740
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.