اصلاح حریم و عرصه شهر تاریخی دره شهر ایلام در حال انجام است

قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی در حاشیه بازدید از غرفه استان ایلام گفت: اصلاح حریم و عرصه محوطه شهر تاریخی دره‌شهر در حال انجام است.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی روز گذشته ۲۳ بهمن ماه در حاشیه رونمایی از بانک اطلاعات (GIS) و اطلس باستان شناسی شهرستان دهلران درغرفه گردشگری ماجراجویانه ایلام در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی و گردشگری صنایع وابسته در تهران درباره وضعیت اصلاح تعیین حریم و عرصه اظهار کرد: با هدف جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، حریم محوطه شهرها تعیین می شود.

علی دارابی با بیان اینکه وزارت ضمن صیانت از میراث فرهنگی و توسعه کشور، باید از حقوق مردم نیز دفاع کند، گفت: این اقدام بسیار مهم که از مطالبات به حق مردم بوده در استان ایلام در حال انجام است، که جای تقدیر دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ایلام نیز با بیان اینکه این مهم سال گذشته در شهر تاریخی دره شهر انجام که منتظر دفاع نهایی و ابلاغ از سوی وزارت است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: ثبت ۳۰۰ اثر از شهرستان دهلران در فهرست آثار ملی در دست اقدام است.

شریفی با اشاره به اینکه در فصل جدید بررسی و شناسایی  شهرستان دهلران ۶۰۰ اثر تاریخی کشف شده که از این تعداد  ۳۰۰ اثر آن قابلیت ثبت در آثار ملی را دارا است که پرونده آنها ، در مراحل پایانی جهت ثبت در فهرست آثار ملی قرار دارد.

او با اشاره به شهرستان دهلران به عنوان بهشت باستان شناسان ایران گفت: رونمایی از بانک اطلاعاتی پژوهش‌های باستان شناسی شهرستان‌های مهران و دهلران با حضور قائم مقام وزارتخانه صورت گرفت و یقینا این اقدام منشا تحولات بسیار خوبی در حوزه باستان شناسی این دو شهرستان خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام در پایان تصریح کرد: در تلاشیم روند ثبت آثار مختلف استان در فهرست آثار ملی از طریق شورای ثبت وزارتخانه با سرعت بیشتری صورت پذیرد.

Visits: 5

  • 1
  • 168
  • 3,182
  • 13,332
  • 238,495
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.