آمادگی ۱۲۳ مرکز اقامتی ایلام برای پذیرایی از مسافران نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در نشست ستاد خدمات سفر استان از آمادگی ۱۲۳ مراکز اقامتی برای پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزاد شریفی گفت: ۱۲۳ مرکز اقامتی به شکل‌های گوناگون در این استان برای اسکان و پذیرایی از مسافران نوروزی ۱۴۰۲ پیش‌بینی شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام اظهار کرد: توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارایه خدمات مناسب سفر برای اقشار مختلف است.

شریفی با بیان اینکه نوروز سال جاری یک نوروز متفاوت با سال‌های گذشته خواهد بود چرا که با ایام ماه مبارک رمضان مصادف است، تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی در استان برای ارائه خدمات بهتر در حال انجام است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه تعداد هتل‌ها در سطح استان ۱۰ واحد است، اضافه کرد: سه ‌پذیر، ۵۶ واحد بوم‌گردی و ۵۴ واحد خانه مسافر نیز در استان ایلام آمادگی خدمات‌رسانی به مردم را در ایام نوروز دارند و در مجموع ۱۲۳ مرکز برای اسکان و پذیرایی از مسافران پیش‌بینی شده است.

شریفی با بیان اینکه پیش‌بینی می شود شروع سفرهای نوروزی از ۱۸ اسفند ماه سال جاری آغاز شود ، یادآور شد: دائر کردن بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی ، بهره‌گیری از توان تشکل‌های خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد، استقرار راهنمایان مجوزدار در اماکن تاریخی و فرهنگی، توسعه پایگاه‌های میراث‌فرهنگی در محل آثار تاریخی مهم و معرفی و شناسایی آثار و جاذبه‌های گردشگری استان از جمله فعالیت‌هایی است که در دستور کار میراث‌فرهنگی و گردشگری استان قرار گرفته است.

اوافزود: مدارس، مساجد و حسینیه‌های سطح استان با همکاری آموزش و پرورش و ‌کل اوقاف و امور خیریه در ایام نوروزی نیز آمادگی لازم را برای حضور گردشگران دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام با اشاره با اقدامات ویژه ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات سفر در ماه‌ مبارک رمضان گفت: الزام به رعایت شئونات ماه مبارک توسط تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی، پذیرایی از مهمانان با افطار ساده در مراکز اقامتی و … از جمله این اقدامات است.

شریفی با اشاره به تقارن نوروز و رمضان و برگزاری آیین‌ها و رسومات مذهبی این ماه در استان‌ها از چهارم فروردین اظهار کرد: در ساعات شلوغ نزدیک به اذان در سطح شهرها طرح‌های ترافیکی شکل می‌گیرد که استقرار گشت‌های انتظامی برای ساعات پس از افطار در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها ضرورت دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از ایجاد کمپین سی شصت برای اطلاع‌رسانی و همچنین رعایت حال رانندگان و مسافران نوروزی و جلوگیری از حوادث احتمالی در حاشیه شهر خبر داد و افزود: با توجه به اینکه حدود ۶۰ درصد تصادفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد با ایجاد این کمپین می‌توان از حوادث احتمالی در ورودی شهر پیشگیری کرد .

Visits: 7

  • 0
  • 179
  • 3,193
  • 13,343
  • 238,506
  • ژوئن 16, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.