آمادگی کامل ایلام برای میزبانی از گردشگران نوروزی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام آمادگی کامل استان برای میزبانی از گردشگران نوروزی خبر داد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‍عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام،فرزاد شریفی مدیرکل استان امروز یکم اسفند 1401 در تشریح اقدامات نوروزی این اداره‌کل در نوروز1402 از آمادگی کامل استان برای میزبانی از گردشگران نوروزی خبر داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه علاوه بر تأسیسات اقامتی استان؛ مراکز اسکان فرهنگیان،‌ مهمانسراها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و … ایلام آماده اسکان مسافران نوروزی هستند،اذعان داشت: امکان اقامت برای اسکان و رفاه حال مسافران نوروزی در سراسر استان فراهم شده است.

شریفی افزود:‌ مراکز بوم‌گردی ایلام فرصتی بسیار خوب برایمعرفی الگوهای معماری‌ کهن،‌ آشنایی مسافران با پیشینه تاریخی استان و دسترسی به انواع غذاهای محلی و ارگانیک را فراهم می‌آورد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام خاطرنشان کرد‌:‌ افزایش مزیت‌های اقتصادی ناشی از سفر در سطح روستاها و رونق اقتصادی حاصل از گردشگری به مناطق مختلف استان ایلام ‌نقش مهمی در ارتقای اقتصادی و افزایش درآمدهای روستائیان دارد.

او به راه‌های افزایش مدت ماندگاری گردشگران در ایلام اشاره و اظهار کرد:‌ توسعه زیرساخت‌‌های گردشگری،‌ سامان‌دهی سازمان‌یافته مسافران در مراکز اقامتی‌ و استفاده از ظرفیت‌های بخش بوم‌گردی از مواردی است که می‌تواند در مدت ماندگاری گردشگران موثر واقع شود.

شریفی با اشاره به اینکه تیم‌های بازرسی میراث‌فرهنگی بر عملکرد تاسیسات گردشگری در ایام نوروز نظارت خواهند داشت، تصریح کرد: تیم‌های نظارتی و رسیدگی به شکایات در این ایام به صورت ۲۴ ساعته بر نحوه خدمات‌رسانی واحد‌های اقامتی، تفریحی و گردشگری نظارت دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با تأکید بر این که استان در ارائه خدمات اسکان و پذیرش مسافران نوروزی با در نظر گرفتن ظرفیت‌های مراکز اقامتی و در چرخه قرار دادن سایر ظرفیت‌های موجود برای رفاه مسافران نوروزی آماده است، اظهار کرد: از همه دستگاه‌های عضو کمیته اسکان خواستاریم تا آمادگی لازم را در این زمینه ایجاد کرده و هماهنگی لازم را با ستاد اسکان استان داشته باشند.

Visits: 3

  • 0
  • 237
  • 2,907
  • 13,368
  • 239,740
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.