آمادگی تمامی ارگان‌های ایلام در حوزه خدمات سفر نوروزی ضروری است

استاندار ایلام در نشست ستاد خدمات سفر استان ویژه نوروز 1402 بر آمادگی تمامی ارگان های عضو ستاد خدمات سفر استان تاکید کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در جلسه ستاد خدمات سفر ویژه نوروز 1402 بر آمادگی تمامی ارگان‌ها در حوزه خدمات سفر نوروزی تاکید کرد و افزود: از نظر تلفات جاده‌ای و تصادفات سال گذشته استان ایلام وضعیت مطلوبی داشت، چرا که دستگاه‌های مرتبط پای کار بودند و امسال انتظار می‌رود همه به‌صورت مضاعف پای کار باشند.

استاندار ایلام اضافه کرد: امید است با تلاش مسئولان امسال در مقایسه با سنوات گذشته مردم حلاوت سال نو را با خاطره خوش و به خوبی بچشند.

بهرام‌نیا تاکید کرد: آمادگی مساجد، حسینیه‌ها و نمازخانه‌های بین‌راهی برای ایام نوروز سال جاری مورد بازرسی و بازدید قرار گیرد تا شأن مسافران و گردشگران حفظ شود.

استاندار ایلام از تمامی دستگاه‌های اجرایی خواست به‌طور جدی و ویژه مصوبات سفر هفته گذشته به استان بابل عراق را پیگیری و عملیاتی کنند.

حسن بهرام نیا در نشست ستاد خدمات سفر استان با اشاره به سفر هفته گذشته خود به کشور عراق اظهار کرد: نتیجه سفر دو روزه به استان بابل نتایج مثبتی در همه عرصه‌ها داشت و اجرایی شدن این مصوبات در سایه پیگیری و جدیت مدیران مربوطه بوده و امید است شیرینی و حلاوت این سفر و مصوبات آن را مردم استان ببینند.

او افزود: ظرفیت‌های استان در این سفر با حضور مدیران مربوطه با مدیران متناظر استان بابل مورد بررسی قرار گرفت که مصوبات خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری ، گردشگری و کشاورزی و سایر عرصه‌ها داشت.

استاندار ایلام تاکید کرد: یکی از ظرفیت‌های بالقوه استان که می‌تواند بالفعل شده و ایلام را به‌صورت جهشی به سمت توسعه حرکت دهد، بخش گردشگری است که تحقق و به فعلیت رساندن این ظرفیت متضمن همکاری همه دستگاه‌های زیرساختی است.

بهرام نیا یادآور شد: همچنین یکی از ظرفیت‌های مهم استان بخش صنایع‌دستی است که اگر این محصولات به بازارهای کشور عراق راه یابد، می‌تواند تحول بزرگی را در حوزه اشتغال‌زایی استان ایجاد کند و در سفر اخیر نیز این موضوع به‌طور جدی با مقامات عراقی مطرح شد.

او به مزیت‌های کشاورزی و محصولات دامی از جمله مواد پروتئینی و عسل استان نیز پرداخت و گفت: این محصولات مورد درخواست و توجه بازرگانان عراقی است، همچنین در سفر به بابل برای صادرات لوله‌های پلی‌اتیلن نیز مذاکراتی صورت گرفت که می‌تواند زمینه ارزآوری را فراهم آورد.

استاندار ایلام یکی دیگر از مباحث را گردشگری سلامت برشمرد که می‌تواند زمینه‌های خوبی را در راستای ایجاد اشتغال ایجاد کند، در سفر به عراق برای عرضه خدمات فنی و مهندسی نیز مذاکراتی انجام شد و با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی و واحدهای تولیدی در استان باید این ظرفیت‌ها پای کار بیاید و با جدیت دنبال شود.

بهرام‌نیا با اشاره به دیپلماسی اقتصادی مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری یادآور شد: باید این امر تقویت شود، این سفرها و مراودات می‌تواند زمینه‌ساز حضور فعالان اقتصادی استان را در کشور عراق فراهم کند.

او اظهار کرد: علاوه بر تقویت دیپلماسی سیاسی، دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی یکی از موضوعاتی است که باید در راستای تقویت آن با کشور عراق و استان‌های هم‌مرز استان ایلام دنبال شود.

Visits: 4

  • 0
  • 255
  • 2,925
  • 13,386
  • 239,758
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.