آشنایی کودکان و نوجوانان با میراث‌فرهنگی و تاریخی ضروری است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام آشنایی کودکان و نوجوانان با میراث‌فرهنگی و تاریخی را امری ضروری دانست.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، فرزادشریفی مدیرکل استان امروز 29 آذر 1401 در نشست با فاطمه رستگار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، یکی از راه‌های مهم برای رسیدن هر جامعه‌ای به اهداف بزرگ را سرمایه‌گذاری و آموزش کودکان، به‌ویژه آشنا کردن آن‌ها با میراث‌فرهنگی، دانست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  گفت: همکاری‌های ویژه میان این اداره‌کل و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باعث افزایش اطلاعات به‌روز و شگرف در عرصه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان و ایجاد زمینه‌های همکاری تخصصی خواهد بود.

شریفی افزود: در راستای ارتقا سواد باستان‌شناسی کودکان و نوجوانان و گسترش همکاری‌های ترویجی و فرهنگی در حوزه آموزش به کودکان و نوجوانان با کانون پرورش فکری همکاری‌هایی نیز انجام می‌شود.

او تصریح کرد: اهمیت آموزش تاریخ و فعالیت‌های ترویجی در راستای ارتقای سواد تاریخی عمومی برکسی پوشیده نیست، در این میان کودکان و نوجوانان جایگاه ویژه‌ای در این انتقال فرهنگی دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام بیان کرد: کودکان و نوجوانان به عنوان وارثان تاریخ و تمدن گذشتگان و منتقل کننده این فرهنگ غنی به عنوان قشری موثر بر حفظ و بقای ‌فرهنگی باید مورد آموزش و آشنایی به صورت ملموس با این میراث ارزشمند قرار گیرند.

مدیرکل کانون پرورش فکری ایلام دراین نشست، ضمن اعلام ظرفیت‌ مجموعه کانون در ابعاد گسترده‌ی فرهنگی و هنری اظهار کرد: برای تقویت همه‌جانبه‌ فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان ضروری است تا نهادهای فرهنگی به‌منظور هم‌افزایی هدفمند، دقیق و برنامه‌ریزی شده در تعمیق و ترویج برنامه‌های شاخص فرهنگی استان، ظرفیت‌های خود را به اشتراک گذاشته و جلوه‌گر مروارید ارزشمند فرهنگ برای آحاد جامعه باشند.

فاطمه رستگار به بیان پیشنهادهای مختلف فرهنگی و نهادینه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در راستای معرفی توانمندی‌های اعضای کودک و نوجوانان و مربیان مراکز فرهنگی‌هنری پرداخته و خواستار ارتباط تنگاتنگ و گسترده دو مجموعه شد.

او گفت: این مجموعه آماده‌ی همکاری در خصوص آشناسازی کودکان و نوجوانان با معماری آثار و بناهای تاریخی، نحوه مرمت و بازسازی بناها، اهمیت احیای هنرهای سنتی و صنایع‌دستی و پیشینه تاریخی و آثار موجود در استان ایلام است.

Visits: 8

  • 1
  • 309
  • 3,002
  • 13,435
  • 239,439
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.