آئین رونمایی ازمجموعه کتاب‌های تحولات تاریخی و باستان‌شناختی ایلام

آئین رونمایی ازمجموعه کتاب‌های تحولات تاریخی و باستان‌شناختی استان، اثر حبیب الله محمودیان به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، آئین رونمایی ازمجموعه کتاب‌های تحولات تاریخی و باستان‌شناختی استان ایلام اثر حبیب الله محمودیان به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور رائدناصری‌فرمعاونت میراث‌فرهنگی اداره‌میراث فرهنگی و گردشگری استان، سمیه حیدری مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی استان و همچنینن جمعی از نویسندگان، شاعران و فعالان فرهنگی برگزار شد.

معاونت میراث‌فرهنگی اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام در سخنانی کوتاه با تقدیر از اداره کل کتاب‌خانه‌های عمومی استان گفت: رونمایی از آثار مکتوب در حوزه میراث‌فرهنگی استان کار ارزشمندی است که این اداره کل انجام می‌دهد و تدابیری برای ایجاد هم‌افزایی فکری و مشارکت از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام در این راستا اتخاذ می‌شود.

ناصری‌فر افزود: با تلاش‌های انجام‌ شده تاکنون بخش بزرگی از آثار ملموس استان ثبت ملی شده‌اند و معرفی این گنجینه ارزشمند به مردم، قدم بزرگی در شناسایی هویت استان خواهد بود.

او همچنین تصریح کرد: باستان‌شناسان و پژوهشگران آثار تاریخی استان، طی سالیان اخیر برای شناسایی آثار تاریخی و تمدنی استان تلاش فراوانی کرده‌اند و آثار ارزشمندی هم منتشر شده‌است و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تلاش می‌کند برای سهولت کار، دسترسی آسان این پژوهشگران به اسناد و محوطه باستانی فراهم کند.

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی استان ایلام در این آئین گفت: انقلاب ما با شناخت و معرفت اسلامی آغاز شد و اکنون ما وظیفه داریم با بصیرت افزایی مداوم به‌ویژه در بین نسل جدید، ارزش‌ها و آرمان‌های برآمده از این اتفاق بزرگ تاریخی را در بین لایحه‌های مختلف اجتماعی نهادینه کنیم.

سمیه حیدری افزود: هیج ابزاری به اندازه کتاب در معرفت بخشی انسان‌ها و آنچه به عنوان جهاد تبیین در نزد مقام معظم رهبری و جزو فرمایشات و تأکید همیشگی ایشان است، موثر نخواهد بود موثر نیست بنابراین ما به عنوان متولیان امر کتاب و همچنین نویسندگان و ناشران مسئولیت سنگینی در این زمینه، برعهده داریم.

او تصریح کرد: نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی در ترویج و ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، با در نظر گرفتن مقتضیات و شرایط روز جامعه، از یک دستگاه فرهنگی معمولی با عملکرد سنتی خارج، به نهادی مدرن و با عملکردی دانش محور بر مبنای ارزش‌های متعالی اسلامی و انقلابی تبدیل شده است که خوشبختانه منشا تحولات فرهنگی چشمگیری در جامعه شده است.

مدیرکل کتاب‌خانه های عمومی استان ایلام اظهار کرد: فعالیت کتاب‌خانه های عمومی با هدف بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود گسترش یافته است و در این راستا جهت بهبود عملکرد از راهنمایی و مشاره اساتید و فعالان فرهنگی استفاده می‌کنیم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های علمی حبیب الله محمودیان، ازمجموعه کتاب‌های تحولات تاریخی و باستان‌شناختی استان ایلام، رونمایی شد.

Visits: 2

  • 0
  • 334
  • 3,027
  • 13,460
  • 239,464
  • ژوئن 18, 2024

 

     کنگره سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

تماس با ما

  • آدرس : ایلام، خیابان پاسداران, جنب موزه مردم شناسی و قلعه تاریخی والی, اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام.
  • تلفن : ۳۳۳۴۱۸۴۰ – 084
  • نمابر :۳۳۳۳۱۵۷۸ – ۳۳۳۳۰۱۸۸ – 084
  • پست الکترونیک : info@ilam-mcth.ir

 

طراحی و برنامه نویسی توسط : آرمان فناوران آرنا

 

کلیه حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان ایلام محفوظ است.

Template Design:Dima Group

نحوه ورود به سامانه سنجش رضایت مردم از خدمات هر کارمند:

 با جستجوی آدرس آن، یعنی karmandiran.ir، میسر می باشد

و شهروندان، جهت ثبت نظرات خود در این سایت، می توانند،

از طریق شماره گیری کد دستوری #شناسه نظرسنجی

کارمند*1102*4* با تلفن همراه یا اسکن بارکد مربوط به کارمند، اقدام کنند.